•   Aralık 4, 2015

30’dan sonra evlilik avantajlı

Türkiye’nin ilk ve en büyük arkadaşlık platformu Siberalem, resmi Facebook hesabı üzerinden düzenlediği anketle, Türkiye’nin aşk trendleri baştan yazdı. Araştırmaya artık çiftler internetten tanışıyor.

 

Foto: Bülten

Foto: Bülten

İnternet üzerinden flört etmek 20 yıla yakındır hayatımızda olsa da, yalnızca az sayıda insanın bunu deneyimlediği düşünülüyordu. Oysa ki, düzenlediği anket gösterdi ki katılımcıların yüzde 56’sı, internet üzerinden tanışmayı uygun buluyor. Geleneksel yöntemleri tercih edenlerin oranı ise bu yıl ilk kez yüzde 50 seviyesinin altına düştü ve yüzde 44 olarak belirlendi. Hayatında en az bir kez internet üzerinden birileri ile tanışanların oranı ise yüzde 67.

 
Aşk mesafe tanımaz
“İnternet üzerinden tanıştığınız kişi ile yüz yüze görüşmek için farklı bir şehre gider misiniz?” sorusuna, katılımcılar yüzde 68 oranında “Evet” cevabını verdi. Aşka mesafelerin engel olamadığı bir kez daha kanıtlanmış oldu.

 

Foto: Bülten

Foto: Bülten

Aşka yelken açmakta gecikmek istemiyoruz
Anket sonuçları, internetten tanışan çiftlerin maksimum 2 hafta içinde görüşmek istediğini de ortaya çıkardı… “İnternetten tanıştığınız kişi ile yüz yüze görüşmek için ne kadar zaman geçmeli?” sorusuna yüzde 62 oranında “1-2 hafta” cevabı verildi.

 

Evlilik yaşında yeni trend 30 yaş ve sonrası
‘20’li yaşlarda evlilik’ trendinin yerini 30’lu yaşlar almış görünüyor. Ankete katılanların yüzde 55’i 30 yaşından sonra evlenmeye sıcak bakıyor.

 

Peki, 30 yaşından sonra evlenmenin kişiler için avantajları nelerdir?

Kariyeriniz için hedefinize çok yaklaşmışsınızdır.

Hayata dair endişeleriniz minimum seviyededir.
Gerçek aşkı aradığınız için hevesiniz kursağınızda kalmaz.
Aynı evi, evin masraflarını karşılamaktan ziyade, hayatı paylaşmayı tercih edersiniz.
Hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız aktiviteleri iyi analiz etmişsinizdir.

Ortak zevkler bulma konusunda sorun yaşamazsınız.
Artık olgun bir bireysinizdir.