•   Aralık 8, 2015

Afrodit’ten tabağa, işte makarna

“Erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer” deyişini bir adım ötesine götüren tarif… Fevziye Sürmeli aşkınızı alevlendirecek afrodizyak etkili malzemelerle muhteşem bir makarna tarifi hazırladı. Afrodit ve ailesinin bize ettiklerini anlatırken, kadınlara ve erkeklere özel afrodizyakları sıraladı.

 

DEVLET AŞK BAŞKANI OLMAK!

 

afrodit

Afrodit

AFRODİT İLE İLGİLİ RİVAYETLER…
Rivayet 1 : Güzeller güzeli Yunanlı’ların aşk tanrıçası Afrodit, köpüklerden oluşmuştur. “Köpükten mi?” İşte sebep bu noktada çözülür.
Rivayet 2 : Çok terbiyesiz Uranos(Gök)’un oğlu Kronos babasının cinsel organını kesip, denize atmıştır. Cinsel organ denize düşünce, azgın köpüklerin oluşmasına neden olur. Kuduran denizin köpüklerinden, şahane Yunan Aşk Tanrıçası, Afrodit kutsal biçimde yaratılır.
Köpük Yunanca Aphros, demektir. Afrodit ise, Aphrodit olarak yazılır.
AFRODİZYAK RİVAYETLERİ…
Adem ile Havva’nın evlatları olan bizler, her çağda çeşitli yiyeceklerle aşk ve cinsellik arasında bir umut ışığı aramışızdır.
Rivayet 3 : Aşk ve cinsellik yiyeceklerinin bağlantıları, mitoloji tanrıçası Afrodit aracılığı ile kurulmuştur. Babil’liler bu tanrıçaya İştar, Fenikeli’ler Astarte, Romalılar Venüs, Yunanlılar ise, Afrodit adını vermişler. Vermişler de değişen bir şey olmamış.Ortak nokta AŞK için güzel yemek yemek.
Afrodit, Aşk ve cinsellikten sorumlu “Devlet Aşk Bakanı” olma görevini üstlenmiş.
Rivayet 4 : Afrodit’in birinci oğlu, çapkın mı çapkın Priapus’un ilgi alanı, bahçe ürünleri, bağlar, büyük ve küçükbaş hayvanlarmış…
İşte bu noktada, yiyecek içecek sektörüyle cinsel güç arasındaki bağlantı, kırmızı kurdele kesilmesiyle, alkışlarla kurulmuş bulunuyor.
Rivayet 5 : Afrodit’in ikinci oğlu ise, kanatlı aşk Tanrıçası Eros!..
Ne aile ama!!
Adem ile Havva’nın çocuklarının “aşk” yaşamı, Afrodit ve ailesi tarafından yönetiliyor demek, sanırım yanlış olmaz. Bu konuyu anlatırken de tutkunu olduğumuz afrodizyakları hatırlatmamak olmaz.

 

erkek

 

ERKEKLERE
Maydanoz
Nane
Tarçın
Kekik
Yeşil Biber
Hardal
Ayçiçeği
Greyfurt
Susam
Yumurta
Kuşkonmaz
Enginar
Bezelye
Badem
Ceviz
Hindi (İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olarak cinsel isteği artırıyor.Protein açısından da zengin)
Roka (Bolca demir ve C vitamini içeriyor)
Antep Fıstığı ve Fındık (İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar)
Salatalık
Kuşkonmaz
Soğan

 

kadın
KADINLARA
Çikolata (Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif verici. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini de artırıyor ve mutluluk hissi veriyor.
Yoğurt
Tarçın
Çilek ve Şampanya (ikisi bir arada)
Kırmızı biber
Köri
Baharatlı yiyecekler
En güçlü afrodizyak AŞK‘tır
aşk-makarnası-1AŞK MAKARNASI

Malzemeler :
•    1 paket romantik olması açısından kelebek makarna (mutluluktan uçmak için)
•    2 adet pırasa
•    1 paket krema
•    3 dilim somon
•    1 yemek kaşığı tereyağı
•    1 bardak beyaz şarap
•    Karabiber, tuz

 

Yapılışı:
Pırasaların beyaz kısmını jülyen doğrayın ve tereyağında pembeleştirin. Şarabı ekleyip buharlaştırın. Somonu ince ince kıyın ve pırasalara ekleyin.Bir kaç kez çevirin.Kremayı ekleyin. Aşkla karıştırın.2-3 dakika pişirin. Haşladığınız makarnayı, servis tabağına koyun. Somonlu aşk karışımını ekleyin. Aşk makarnasının sunacağınız şanslı kişiyi şarap eşliğinde karşılayın. Haydi ne şanslı kişiyi ne de makarnayı bekletin… Aşk ve lezzet beklemeyi sevmez!