•   Aralık 19, 2015

Berkay’a saldırı şüphelileri serbest kaldı

Habip ATAM (SÖZCÜ)

İstanbul’da şarkıcı Berkay’ın sahneye çıktığı gece kulübünün kurşunlanması ve otomobiline ateş etmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü adliyeye sevk edildi. Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin’in eşiyle yasak aşk yaşadığı dedikodularıyla adı duyulan şarkıcı Berkay’ın otomobili 7 Kasım’da kurşunlanmış, motosikletli 2 kişinin 4 el ateş ettiği lüks otomobildeki şarkıcı ve arkadaşı şans eseri yara almadan kurtulmuştu.

Foto: DHA - Berkay'ın aracına silahlı saldırı

Foto: DHA – Berkay’ın aracına silahlı saldırı

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından saldırıyla ilgili başlatılan soruşma esnasında Berkay’ın sahne aldığı gece kulübünde silahlar çekilmişti. Havaya ateş eden saldırganlar kaçarak izlerini kaybettirdi. Güvenlik kameralarını inceleyen Cinayet Masası dedektifleri, 8 şüpheli belirledi.

SALDIRI ANINDA YAKININDAYDI

Gözaltına alınan şüphelilerden, 35 yaşındaki Uğur K.’nın cep telefonu baz sinyalinden ilginç bir detaya ulaşıldı. Uğur K.’nın şarkıcı Berkay’ın otomobilini silahlı saldırı düzenlendiği sırada, olay yerine çok yakın olduğu belirlendi. Berkay’ın otomobiline de aynı kişilerin saldırmış olabileceğini değerlendiren polis, 2 dosyayı birleştirdi.

Foto: Habip ATAM - Berkay'a saldırı şüphelileri serbest

Foto: Habip ATAM – Berkay’a saldırı şüphelileri serbest

TALİMAT CEZAEVİNDEN Mİ?

Polisin yaptığı soruşturmada, gözaltına alınan şüphelilerden 4’ünün de arasında bulundu bir grubun Berkay’ın sahneye çıktığı günlerde, gece kulübüne gittiği belirlendi. Gece kulübünde sürekli olay çıkaran şüphelilerin, lideri cezaevinde bulunan bir suç örgütüyle de bağlantıları belirlendi. Dedektiflerin, saldırı talimatının cezaevinden verilmiş olabileceği ihtimalini araştırdığı öğrenildi.

SERBEST KALDILAR

Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan şüpheliler, Berkay’ın aracına saldırıldığı iddialarını kabul etmedi. İfadesi alınan 4 şüpheli serbest bırakılırken, Uğur K.(86), Yunus Emre Ş.(20), Ercan Ö.(31) ve Burhan A. (31) adliyeye sevk edildi. Yaralama eylemi gerçekleşmediği için mahkemenin tutuksuz devam etmesine karar veren savcılık, 4 şüpheliyi serbest bıraktı.

Foto: Habip ATAM - Berkay saldırı şüphelileri

Foto: Habip ATAM – Berkay saldırı şüphelileri

ERKİN VE DİNÇERLER İDDİASI

Soruşturmada, Asena Erkin ve Mehmet Dinçerler de ifadeye çağırıldı. Erkin ve Dinçerler’in silahlı saldırıyla ilişkili oldukları iddiaları üzerine Emniyete çağrıldıkları öğrenildi. İfadeleri alınan 2 isim de Berkay’la bir soruları olmadığını söyleyerek iddiaları reddetti.