•   Kasım 30, 2014

Bir klasik müzik efsanesi Pinchas Zukerman

40 yıldan beri klasik müzik dünyasında fenomen olarak kabul edilen keman virtüözü Pinchas Zukerman, 8 Aralık’ta Zorlu Center PSM’de

 

Müzik eleştirmenlerince “Fevkalade tekniği ve sarsılmaz sanatsal standartları ile seyircileri hayrete düşüren bir mucize” olarak tanımlanan Zukerman’ın zengin diskografisi, kendisine 21 Grammy adaylığı ve iki ödülünü getirdi.

 

Tel Aviv’de doğan Pinchas Zukerman, 1962 yılında Amerika’ya gelerek Juilliard School’da Ivan Galamian ile birlikte okudu. Sanatçı, “Sanatlar Madalyası” ve “Isaac Stern Sanatsal Mükemmellik Ödülü” ile onurlandırıldı ve Rolex Mentor and Protege Arts Initiative’in müzik dalındaki ilk enstrümancı mentoru olarak atandı.

 

İki Grammy ödüllü

 

Son on yıl zarfında Pinchas Zukerman, dünyanın en iyi müzik topluluklarına geniş çeşitliliğe sahip orkestra repertuvarının en zorlu eserlerinde eşlik ederek büyük saygı ve sevgi gören bir efsaneye dönüştü.

 

Distinguished Artists etkinlik serisi kapsamında ve Viyana, Paris, Milan, Napoli, İstanbul, Budapeşte, Varşova ve Eindhoven gibi Avrupa şehirlerinde sahne alan sanatçının konseri saat 21.00’de başlayacak. Bilet fiyatları ise 56-360 TL arasında.