BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Röportaj 12:23 29 Mart 2015

Burak Tozkoparan: Şöhretin ne olduğunu bilmiyorum

Röportaj: Edda Sönmez
Fotoğraflar: Mert Arıslan

 

 

Erkan Petekkaya’nın oğlu Ozan rolünde izlediğimiz 21 yaşındaki yakışıklı oyuncu Burak Tozkoparan, şöhrete henüz alışamadığını söylüyor: “Tahmin edemeyeceğim insanlar beni tanıyor… Tebrik ediyorlar, fotoğraf çektiriyorlar. Müthiş bir duygu…”

 

 

edda-burak-20Yeni kuşağın en beğenilen, en yetenekli oyuncusu o… Paramparça dizisindeki başarılı oyunculuğuyla geniş bir hayran kitlesi edinen Burak Tozkoparan hem çok eğlenceli hem de çok zeki… İlk oyunculuk deneyimi olan Tozkoparan, ayrıca bateristlik yapıyor. Liseler arası müzik yarışmasına katılmış ve en iyi enstrüman çalan kişi unvanını almış. Genç oyuncu hızlı gelen şöhretten dolayı biraz şaşkın… Tozkoparan ile dizisini, oyunculuğunu ve hayatını konuştuk…

 

 

 

 
Paramparça dizisinden önce ne yapardı Burak, nasıl bir hayatı vardı?

 
Öncesinde de hareketli bir hayatım vardı tabii, ama şu anki kadar değil. Aslında bu işlere girişim de müzik ve müzisyenliğim sayesinde oldu. Profesyonel olarak davul çalıyorum. Pek çok mekanda farkı gruplarla çaldım. Ardından liseler arası müzik yarışmasında enstrüman birincisi olup, Okan Üniversitesi’nden Sinema Televizyon bölümüne yüzde 100 burs kazandım. Bir yandan eğitimime devam ediyorum.

 

 

BENiM OYUNCULUK HAYALiM YOKTU

 

 

Ne zaman “Ben oyuncu olacağım” dediniz?

 
Benim oyunculuk hayalim yoktu. Okuldaki hocalarımın ve ailemin teşvik etmesiyle “Bir şansımı deneyeyim” dedim ve şu anda en çok izlenen dizinin önemli rollerinden birindeyim.

 
Hayatınızda müziğin yeri nedir?

 
6 yıl önce başladım müziğe… Hayatımdaki her şeyi müziğe ve davula borçluyum. Çok şey kattı maddi ve manevi başarılar, ödüller, konserler, yeni yerler, yeni insanlar…

 
Ozan karakteriyle benzer yönleriniz var mı?

 
Kendime benzettiğim birkaç özelliği var, ama Ozan çok heyecanlı. Ani kararlar verip sonra pişman oluyor, çok sinirli. Ozan çok zor biri, ben öyle değilim.

 

 

KiMSEYi AiLEME TERCiH ETMEM

 

 

Dizide çocuklar karışıyor ve gerçek anne babalarını çok sonra buluyorlar. Senin başına böyle bir olay gelse ne yapardın?

 
İnsan başına gelmeden anlamaz, çok zor ve karmaşık bir durum. Ben bile dizide “Nasıl olacak? Şimdi Cansu gitti, ne yapacağız?” diyorsam, gerçek hayatta 10 katı daha zor olacaktır. Annem Nimet Tozkoparan, babam Avni Tozkoparan’ı kimseye tercih etmem; çok net!

 

“Ozan’ın yerinde olsam, asla yapmam” dediğiniz neler var?

 
Ozan’ın yerinde olsaydım bu kadar sorumsuz olamazdım, sessiz ve pasif kalamazdım. Tepkimi, görüşümü ortaya çok daha farklı koyardım ve pek tabii Ozan gibi pişmanlık yaşamazdım.

 
İlk projeniz ve tecrübeli oyuncularla çalışıyorsunuz.

 
Yönetmenimiz Cevdet (Mercan) Hoca, Erkan (Petekkaya) ağabey, Cemal (Hünal) ağabey, Civan (Canova) Hoca, Ebru (Özkan) abla, Nurgül (Yeşilçay) abla çok yardımcı oldular. Erkan Petekkaya ilk günden beri her konuda yanımda olan bir adam.  Ona çok şey borçluyum.

 

 

Son Dakika Haberleri