•   Ekim 30, 2014

Cadılar Bayramı’nı ürpertiyle geçirmeniz için 7 öneri

Hazırlayan ve çeviren: Eylül Çiftçioğlu

 

Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim’de kutlanan, Pagan ve sonrasında Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayramdır.

 

Amerika’da oldukça büyük ve görkemli bir festival olan Cadılar Bayramı, Amerikan kültürünün etkisiyle diğer Batılı ülkelerde de yaygınlaşmaktadır. Çocuklar, korkunç kostümler giyerek kapı kapı dolaşır ve şeker, meyve vb. hediyeler toplarlar. Diğer kutlama şekilleri ise maskeli balolar, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlere yapılan ziyaretler gibi etkinliklerle kendini gösterir.

 

cadilar-bayrami-cocuk-400

 

Bu Cadılar Bayramı’nı sevgilinizle birlikte geçireceksiniz fakat bir planınız yok mu? Cadılar Bayramı, sizin için özel olan kişiyle, özel bir randevu gerçekleştirmek için harika bir zamandır. Yılın bu zamanı korku faktörlerini kullanmak için de en uygun zaman. El ele tutuşmak ve sarılmak için eğlenceli bir bahane. İşte Cadılar Bayramı kutlayışı için 10 değişik tavsiye…

 

1-Perili ev ziyareti: Perili evler, Cadılar Bayramı için biçilmiş kaftan. Karanlık, yüksek tavanlı, gizemli bu evin boş odalarında yürümek sizi korkuturken eğlendirecek. Odalarında dolaşma şansınız yoksa, bahçesinde ya da etrafında bir tur atıp hevesinizi alın. Zayıf bir kalbi olanlar dikkatli olmalı.

 

2-Bir mezarlık seçin: Gecenin bir vakti mezar taşları arasında sakin bir yürüyüş? Romantik bir akşam yemeğinden sonrası için düşünülebilir. Mezarlığa gelenleri korkutmak için hazır bekleyen hayaletlere hazırlıklı olmalısınız Cadılar Bayramı’nda… Sizin gibi düşünenler çıkabilir.

 

mezar-cadilar-bayrami-400

 

3-Gece vakti ormanda bir piknik: Açık havada, elinizde piknik sepeti ve battaniye ile huzurlu bir Cadılar Bayramı akşamına ne dersiniz? Gece gideceğiniz için yer bulma sıkıntısı da çekmeyeceksiniz, tenha bir ormanda sevgilinizle yapacağınız romantik bir piknik Cadılar Bayramı’nızı şenledirecektir.

 

orman-cadilar-bayrami-450

 

4-Bir hayalet hikayesi yazmak: “Bu soğukta dışarı çıkamam hem, evde kutlayalım işte…” diyenler için bir fikir. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte, mümkünse bir şenlik ateşi de yakın, şömine varsa şanslısınız demektir. Karanlık evinizde, korkutucu hikayeler anlatarak hem güvende olduğunuz bir Cadılar Bayramı geçirebilir, hem birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz.

 

5-Zombi olun: Malumunuz zombili film ve dizilerin prim yaptığı zamanlardayız. The Walking Dead’i duymamış olan yoktur herhalde? Birkaç yırtık kıyafet, soluk ve bir o kadar abartılı makyajla sokaklarda gezinmeye ne dersiniz? Tek yapmanız gereken sokaklarda ağır aksak yürümek… Korkudan çığlık atacak ya da küfür edecek insanlara hazırlıklı olun.

 

cadilar-bayrami-400

 

6-Cadılar Bayramı partileri: Başkalarının sizin için organize ettiği partilere katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızı da yanınıza alın, en ilginç kıyafetlerinizi yaratın ve size en yakın mekanlardaki partileri bir araştırın.

 

7-Korku filmi izleyin: Siz eğer bir parti insanı değilseniz, fakat yine de Cadılar Bayramı için tepkisiz kalmamak istiyorsanız, yapacağınız şey çok basit! Evde en korkuncundan bir korku filmi açmak. Abur cubur ve içecek bir şeyler hazırladıktan sonra, yaslanın koltuğunuza, alın sevgilinizi yanınıza ve hazırlanın korkudan birbirinize sarılmaya… Hem de bütçe dostu bir kutlama olacaktır bu.

 

cadilar-bayrami-korku-filmi-400