•   Kasım 2, 2014

Dolunay beraberinde fırsatlarla geliyor

Bu hafta meydana gelecek olan dolunayın hemen ertesi günü diyete başlamak için muazzam doğru bir tarih olacaktır. Dolunay sonrası vücut normalden çok daha hızlı bir şekilde su atacak ve yağ yakım hızı daha yüksek olacaktır. Dolunay etkisi ile sağlık olarak, Boğaz bölgesi hassaslaşabilir, boyun tutulması, ses kısıklığı, boğaz ağrıları, şişlikler ve iltihaplara aman dikkat edin… İlişkileri sağlamlaştırmak ve gelecek planları yapmak için çok uygun bir döneme girmiş bulunuyoruz. Sabır ve dayanıklılık gerektiren işlerde başarı yakalama şansımız daha da yüksektir. Yaşamınızda risk almak yerine mevcut düzeninizi korumaya yönelik adımlar atmak bu hafta çok daha faydalı olacaktır.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

7 Kasım 00:29’da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek. Dolunay’ın etkilerini anlamak için Boğa burcunun sembolize ettiği konuları çok iyi bilmemiz gereklidir…

Daha sakin, dingin ve ağırkanlı hareket edebiliriz. Mevcut şartları ve koşulları korumaya odaklı davranabiliriz.

Finansal anlamda güvence ihtiyacımız artabilir, kazançlarımızı arttırmanın yollarını arayabiliriz. Riske atılmak yerine, elimizdekileri kontrol etmeye, düzeni sağlamaya daha eğilimli oluruz.

15 Gün önce başlanan işlerin somut sonuçlarını görmeye başlayabiliriz.

Yeşillik, doğa gibi konulara daha düşkün olabiliriz, yeşil alanlarda piknik yapmak, doğa yürüyüşleri için çok güzel bir dönemdir.

Yediğimiz şeyler vücudumuzda daha kolay kilo yapabilir, boğazımıza çok daha fazla düşkün olabiliriz

Rahatlığımız, konforumuz daha önemli olacaktır, bize konfor ve rahatlık sağlayacak konulara yönelebiliriz.

Daha üretken ve verimli bir süreçteyiz, bu dönem ortaya koyduğumuz eserler, yaptığımız başlangıçlar daha kalıcı nitelikte olacaktır.

Dolunay zamanı özellikle sağlık olarak, boğaz, bademcik, ses telleri, üst solunum yolları, mide, burun hassas olabilir, dikkatli olunmasında yarar olacağını düşünüyorum.

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs o gün zarar gördüğü Akrep burcunda yer alacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde gereksiz kıskançlık ve kapris, gizli saklı ilişkiler, ilişkilerde cinsel problemler çok sık gündeme gelebilir. Maddi olarak yatırım yapmak için pek uygun bir dönem değil. Finansal konularda krizler oluşabilir. Özelliklle “Kadınlar” kadın figürler çok ön planda olabilecektir. Yalnız, bu etkileşim dönem dönen kızlı/erkekli muhabbetini daha çok parlatabilir ya da yine bir cinsellik,seks furyası patlatabilirde. Ya da Venüs/Satürn etkileşimi kadın cinayetler, kadına karşı şiddetle ilgili konuları daha fazla parlatabilirde.

Dolunay zamanı AY, Menkar sabit yıldızı ile etkileşimde olacak. Bu yıldız küçükbaş hayvanlarla ilişkilidir, hayvanlarla ilgili olumsuz durumlar oluşabilir. Bunun yanı sıra bu yıldız sabırla ilişkilidir, dolunay zamanı sabrımız bir nevi testten geçebilir.

Yine o gün GÜNEŞ ise Zuben Elgenubi yıldızı ile etkileşimde olacak. Bu yıldız ise, sosyal reformlarla ilişkilidir. Sosyal yaşam üzerinde yapılması muhtemel reformlara işaret edebilir. Bu dolunay döneminde özellikle genital ve üreme organlarınızın sağlığı ve hijyenine ekstra dikkat etmenizde yarar var. Cinsel yolla bulaşan hastalıklara da aynı şekilde.

Türkiye ve dünya Geneline göz atacak olursak:

Bankalar, borçlar, menkul kıymetler, taşınmaz mallar ve en önemlisi vergi ile ilgili önemli bir takım gelişmeler yaşanabilir. Yabancı ülkelerle ilgili bir takım anlaşmalar, anlaşma konuları, sözleşmeler gündeme gelebilir. Ülkenin milli gelirine ilişkin şaşırtıcı haberlere rastlayabiliriz. Özellikle sivil toplum kuruluşları, dernekler ve sosyal klüplerle ilgili gelişmeler yaşayabiliriz. Tarım ve çiftçilikle ilgili, toprakla uğraşan kişilerin bu dönem sesleri çok daha yükselebilir. Doğa, ağaçlar, doğal alanlarla ilgili konularda sert müdahaleler olabilir. Vergi düzenlemeler, vergi borçları ile ilgili yapılandırma, kredi ödemelerinde kolaylıklar, faiz oranlarında oynama gibi durumlar söz konusu olabilir. Dünyanın birçok yerinde toprak kayması ve heyelan gerçekleşebilir ve bu konularla ilgili haberlere sık sık rastlayabiliriz.

Koç ve yükselen Koç;

7 Kasım’da Boğa burcunda ki dolunay ile birlikte; finansal konular gündeme geliyor, yeni kazançlar gündemde. İş ve kariyer evinizde ilerleyen plutonun bu dolunay zamanı etkin olması, iş hayatınıza ilişkin konularda hızlı ve finansal anlamda olumlu etkileri olacaktır. Bu yeni bir müşteri ile tanışma, terfi veya daha iyi maaşlı bir işe geçiş olabilir. Her halukarda bu dolunay para konularınızı gündeme taşıyacaktır. 22 Kasımda yay burcunda meydana gelecek yeni ay ile beraber; uzak yerlere seyahatler, uluslararası ilişkiler, vb konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz.

Boğa ve yükselen Boğa;

Bu dolunay zamanı istek ve arzularınızı ortaya koymak, istekleriniz için yeni başlangıçlar yapmak, yeni girişimlerde bulunmak kazançlarınızı arttırmak için uygun koşullarla karşılaşabilirsiniz. Pluton etkili olacağından bu dolunayda , özellikle hukuk, eğitim, ticaretle ilgili geçmişe ait önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz. 18 Kasım’da ise Venüs Yay burcuna geçiş yapacak ve 9 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. İşinizle ile ilgili, iş ortamınızla ilgili kadınlardan destekler söz konusu. 22 Kasımda ise yay burcunda yeni ay meydana gelecek. Birliktelikler, ortaklıklar, eşinizin, partnerinizin hayatındaki önemli başlangıçlar, anlaşmalar yeni ayın içinde yer alacaktır.

İkizler ve yükselen İkizler;

7 Kasım’da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek. Arkadaşlarınızla ve sosyal çevrenizden destekler alabilir, önemli fikir alışverişleri yapabilirsiniz. Organizasyonlara katılabilir, çok daha aktif ve sosyal olabilirsiniz. 16 Kasım’da ise Venüs artık yay burcuna geçiş yapacak ve 9 Aralık’a kadar bu burçta seyahat edecek. Yeni iş projeleri gündeme gelebilir, iş arayanlar iş bulabilirler, iş arkadaşlarınızdan, birlikte çalıştıkları kişilerden destekler alabilirler. 22 Kasım’da ise Yay burcunda bir yeni ay meydana gelecek. Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir, iş ve çalışma koşullarınızda bir değişim meydana gelebilir. Bu daha fazla çalışmanız, yorulmanız anlamına geliyor. Bu yüzden sağlığa dikkat, özellikle bel bölgesi, uyluk kısmına.

Yengeç ve yükselen Yengeç;

7 Kasım’da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek. arkadaşlarınızla ve sosyal çevrenizden destekler alabilir, önemli fikir alışverişleri yapabilirsiniz. Organizasyonlara katılabilir, çok daha aktif ve sosyal olabilirsiniz. 16 Kasım’da ise Venüs artık Yay burcuna geçiş yapacak ve 9 Aralık’a kadar bu burçta seyahat edecek. Yeni iş projeleri gündeme gelebilir, iş arayanlar iş bulabilirler, iş arkadaşlarınızdan, birlikte çalıştıkları kişilerden destekler alabilirler. 22 Kasım’da ise Yay burcunda bir yeni ay meydana gelecek. Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir, iş ve çalışma koşullarınızda bir değişim, gelişmeler meydana gelebilir, daha fazla çalışmanız, yorulmanız anlamına geliyor.

Aslan ve yükselen Aslan;

7 Kasım’da Boğa burcunda dolunay meydana gelecek. Yaptığınız iş ile ilgili güzel ve kazançlı gelişmeler yaşayabilirsiniz, iş arayanlar bu dönem iş görüşmeleri yapabilirler, işi olanlar iş hayatlarında kendilerini daha net bir şekilde ortaya koyabilirler. 16 Kasım’da ise Venüs Yay burcuna geçiş yapacak ve 10 Aralık’a kadar bu burçta… Yalnız olanlar için hayatlarında aşkın kapıları aralanmaya başlıyor, yaratıcılık gerektiren konularda başarı yakalama şansı çok daha yüksek olacak. 22 kasımda ise yay burcunda yeni ay meydana gelecek. Aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışma yapabilir. Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Başak ve yükselen Başak;

7 Kasım’da Boğa burcunda dolunay meydana gelecek. yabancılar, yurtdışı ile ilgili işler, tanıtım, pazarlama, yaratıcılık gerektiren işlerden finansal anlamda rahatça kazanç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu dolunay uzak yerlere seyahat gibi konuları gündeme getirebilir. 16 Kasım’da ise Venüs Yay burcuna geçiş yapacak ve 10 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Ev alım satım, taşınma, kiralama, evinizde dekoratif değişiklikler yapmak için oldukça uygun zamanlar olacak. 22 Kasım’da ise yay burcunda yeniay meydana gelecek. 4’üncü evinizde gerçekleşecek olan yeniay ile birlikte, evinizde boya, badana gibi yenilenme sürecini başlatabilirsiniz.

Terazi ve yükselen Terazi;

7 Kasım’da Boğa burcunda dolunay meydana gelecek. Özellikle gayrimenkul, emlak, taşınmaz mallarla ilgili önemli, güzel, destekler alabilirsiniz. Yine vergi, borçlar, ödemeler, krediler, banka işlemleri, burslar, miras gibi konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir ve bu gelişmeler genel anlamda olumlu nitelikte olacaktır. 16 Kasım’da ise Venüs Yay burcuna giriş yapacak ve 10 Aralık’a kadar bu burçta seyahat edecek. Seyahatler ön plana çıkmaya başlayacaktır, bunun yanı sıra tüm iletişim aletleri ile aktif iletişim içinde olup, internet, vb konularla daha fazla haşır neşir olabilirsiniz. Bazılarınız ise yeni bir eğitim için araştırmalara başlayabilirler. Yalnız yakın çevrenizde ki herkese yetişmeye çalışmaktan kendinize yeteri kadar zaman ayıramayabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep;

7 Kasım’da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek. Sözleşmelere, anlaşmalara işaret etmekte… Bu daha çok hukuksal bir kağıt üzerinde yapılacak olan bir anlaşma olabilir. Eğer yalnız iseniz, bir partneriniz yok ise bu dolunay zamanı bazı karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. 16 Kasım’da ise Venüs yay burcuna giriş yapacak ve 10 Aralık’a kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konular ön plana çıkacaktır. 22 Kasım’da ise yay burcunda yeni ay meydana gelecek. Eğer kişisel haritalarınızda yeni ay düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak yine ani giderler de gündeme gelebilir. Özellikle mesleki anlamda destekleyici etkiler devrede olacak.

Yay ve yükselen Yay;

7 Ka­sım Bo­ğa bur­cun­da do­lu­nay mey­da­na ge­le­cek. İş or­ta­mı­nı­zı il­gi­len­di­ren böl­ge­de ola­cak bu do­lu­nay , ye­ni pro­je­ler ve ye­ni müş­te­ri­ler­le bir ara­ya gel­me­ni­ze yar­dım­cı ola­cak­tır. Plu­to des­te­ği ile bu pro­je­ler fi­nan­sal an­lam­da ge­ti­ri­si yük­sek ola­bi­le­cek­tir. Ay-Sa­türn kon­ta­ğı si­zi iş ile il­gi­li ko­nu­lar­da üze­ri­niz­de bas­kı his­set­me­ni­ze ne­den ol­sa da bü­yük bir sı­kın­tı­ söz ko­nu­su de­ğil. Bir tek sağ­lı­ğı­nı­za bu haf­ta da­ha faz­la özen gös­te­rin. 16 Ka­sım­da Ve­nüs Yay bur­cu­na ge­çiş ya­pa­cak ve 10 Ara­lı­k’a ka­dar bu burç­ta se­ya­hat ede­cek. He­def­le­ri­ni­ze çok da­ha ko­lay bir şe­kil­de ula­şa­bi­li­cek­si­niz, fi­zi­ki gö­rün­tü­nüz­de de­ği­şik­lik­ler ya­pa­bi­lir, ki­şi­sel ye­te­nek­le­ri­ni­zi da­ha ra­hat bir şe­kil­de or­ta­ya ko­ya­bi­lir­si­niz.

Oğlak ve yükselen Oğlak;

7 Ka­sım Bo­ğa bur­cun­da do­lu­nay mey­da­na ge­le­cek. al­nız olan­lar ben­ce göz­le­ri­ni dört aç­sın­lar, çün­kü çok ya­kı­nı­nız­da bir yer­de aşk si­zi bek­li­yor ola­cak. Yi­ne ço­cuk sa­hi­bi olan­lar, ço­cuk­la­rı ile il­gi­li gü­zel ge­liş­me­ler ya­şa­ya­bi­lir­ler. Ay – Sa­türn kon­ta­ğı ile yal­nız­lık ih­ti­ya­cı­nız da­ha da ar­ta­bi­lir, yal­nız par­ti-ka­la­ba­lık grup da­vet­le­ri ge­lir­se de eli­ni­zin ter­si ile it­me­yin. 16 Ka­sım’­da Ve­nüs yay bur­cu­na ge­çiş ya­pa­cak ve 10 Ara­lık’a ka­dar bu burç­ta se­ya­hat ede­cek. Da­ha ken­di­ni­ze dö­nük ola­bi­lir­si­niz, bu sü­reç he­def­le­ri­niz için plan yap­ma sü­re­ci­dir. Özel ha­ya­tı­nız­da yal­nız ise­niz, kar­şı­lık­sız aşk­la­ra yel­ken aça­bi­lir­si­niz ve­ya giz­li iliş­ki­ler içi­ne sü­rük­le­ne­bi­lir­si­niz.

Kova ve yükselen Kova;

7 Kasım Boğa burcunda dolunay meydana gelecek. Aile, yer değiştirme, taşınma ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Aile içinde bazı gizli kalmış konular açığa çıkabilir veya sizler ailenizden gizli hareket edebilirsiniz. Özellikle özel hayatınıza ilişkin sesler çok fazla yükselebilir. Ay-Satürn kontağı yüzünden işinizle ilgili stresli ve de gergin bir süreçten geçiyor olabilirsiniz, engeller, soğukluk, mesafe, ara gibi durumlar oluşabilir. 16 Kasım’da Venüs Yay burcuna geçiş yapacak ve 10 Aralık’a kadar bu burçta seyahat edecek. Kalabalıkların arasına karışacak, arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirecek, bazılarınız ise girdileri sosyal gruplarda flörtlleşmelere, yakınlaşmalara başlayabileceksiniz. Yeni arkadaşlar, yeni sosyal çevre de cabası olacak.

Balık ve yükselen Balık;

7 Ka­sım Bo­ğa bur­cun­da do­lu­nay mey­da­na ge­le­cek. İle­ti­şim ka­nal­la­rı­nız ak­tif­leş­me­ye baş­lı­yor, te­le­fo­nu­nuz, e-ma­ili­niz her za­man­kin­den da­ha çok ça­lı­şa­bi­lir. Yi­ne bu do­lu­nay za­ma­nı ar­ka­daş­la­rı­nız­la be­ra­ber bir se­ya­hat pla­nı ya­pa­bi­lir­si­niz. Yal­nız Ay-Sa­türn kon­ta­ğı yü­zün­den iş­le­ri­niz di­le­di­ği­niz hız­da iler­le­me­ye­bi­lir, sab­ret­me­li ve ken­di­ni­ze de bi­raz za­man ver­me­li­si­niz. 16 Ka­sım’­da Ve­nüs yay bur­cu­na ge­çiş ya­pa­cak ve 10 Ara­lık’a ka­dar bu burç­ta se­ya­hat ede­cek. Mes­le­ki ko­nu­lar­dan ya­na şans­lı bir sü­reç baş­la­mış ola­cak siz­ler için. Ba­zı­la­rı­nız ter­fi­ler ala­bi­lir, ba­zı­la­rı­nız iş de­ğiş­ti­re­bi­lir, ba­zı­la­rı­nız ise ye­ni müş­te­ri­ler­le ça­lı­şa­bi­lir. Mes­le­ki an­lam­da bir eği­tim ve­ya se­mi­ne­re de gi­re­bi­lir­si­niz