•   Aralık 18, 2015

Halit Ergenç Kösem Sultan dizisi kötü eleştirilerine yanıt verdi

“Muhteşem Yüzyıl” dizisindeki Sultan Süleyman karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu Halit Ergenç, önceki gün Akmerkez’de görüntülendi. Yalnız başına alışverişe çıkan oyuncu, oğlu Ali için ayakkabı baktı. Her zamanki beyefendi tavırlarıyla gazetecilerin yanına gelip hal hatır soran Ergenç’e “Kösem Sultan” dizisinin reytinglerinin kötü gittiği hatırlatılınca başarılı oyuncu, “Bilmiyorum, takip edemedim. Dizinin başlangıcı bizim bir seyahatimize denk gelmişti. O yüzden başını kaçırdım ama durumu biliyorum. Beren Saat, girecek sanırım senaryoyu erkene almışlar iyi olacak. Onu seyirciye sormak lazım” şeklinde bir yorumda bulundu. Ergenç cümlesini bitirdiği sırada avm içerisinde dolaşan bir vatandaş kendisine dönüp “Kesiyorum Halit Bey ama, sizi on kat tebrik etmek lazım. Muhteşem Yüzyıl gibi çevrilmemiş Kösem, bu bir gerçek” yorumunda bulundu.

Foto: Magazin - Halit Ergenç

Foto: Magazin – Halit Ergenç

HÜLYA AVŞAR HİÇ UYMAMIŞ

Ergenç, bunun üzerine ‘ Diziyi beğenmediniz mi teyzeciğim?’ diye sordu. Karşılığında ise “Asla, bir defa Hülya Avşar, hiç uymamış” yanıtıyla karşılaştı. Ergenç dizi için “Olacak, daha iyi olacak dese de” vatandaş, “Daha mı güzelleşecek?” dedikten sonra Ergeç’i bir kez daha tebrik ettikten sonra,”Kösem ile mukayese edildiği zaman Muhteşem Yüzyıl çok güzeldi. Kösem dizisi olmamış” şeklinde bir yorumda bulundu. Ergenç de bu yoruma karşılık olarak, ” Düzelecektir sonuçta aynı yapımcı ve iyi bir oyuncu kadrosu var. Olabilir böyle şeyler dönemlerle alakalı umuyorum düzelecektir” dedi.

Foto: Magazin - Halit Ergenç Kösem Sultan eleştirilerine yanıt verdi

Foto: Magazin – Halit Ergenç Kösem Sultan eleştirilerine yanıt verdi

YENİ YILA İSTANBUL’DA GİRECEK

Yılbaşı tatilini İstanbul’da geçireceğini söyleyen Ergenç, 2016 için “Bu sene bizim için özel bir sene olacak birbirimize çocuğumuza biraz daha zaman ayıracağız. O yüzden güzel bir sene olacak” dedi. İnternet sitelerinde yapılan oylamalar sonuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun Kösem Sultan dizisine çok yakışacağı sonuçları hakkında Ergenç,”Kenan her role gayet güzel yakışır her rolü gayet güzel götürür, onunla ilgili bir şey söylemeye zaten gerek yok” dedi.

SOZCU / Tarkan ABDULLAHOĞLU