•   Aralık 8, 2015

Hande Ataizi’nden bebek açıklaması

Ankara’da bir hastanedeki güzellik merkezinin açılışına katılan Hande Ataizi ikinci çocuk planını ve doğumdan sonra nasıl zayıfladığını anlattı. Başarılı oyuncu Hande Ataizi ve ”Kiralık Aşk” dizisinde Koray karakteriyle ünlenen Onur Büyüktopçu, geçtiğimiz günlerde LIV Hospital Ankara Hastanesi bünyesindeki LIV Estetik’in açılışı kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlik kapsamında hastane içerisinde yer alan estetik merkezinin açılışını da yapan Hande Ataizi, hem kadınlara hem de erkeklere yapılan güzellik işlemlerinin bilinçli ellerde daha doğru,  acısız ve sancısız olacağının önemini vurguladı. Hande Ataizi kendisine sorulan sorulara şu yanıtları verdi:

 

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU - Hande Ataizi açılışta boy gösterdi

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU – Hande Ataizi açılışta boy gösterdi

Artık biz anne Hande Ataiziyle konuşuyoruz. Annelik hayatınızda neleri değiştirdi?

Çocuk insana çok başka bir mağrurluk veriyor. Başka birisinin sorumluluğunu üzerine almış oluyorsun. Aslan Leon ile birlikte hayatım daha düzenli oldu. İkinci çocuğu da düşünüyorum. Çünkü oğlum tek olsun istemiyorum. Kardeş çok önemli… 2-3 sene içinde bir çocuk yapmak istiyorum.

Hamilelik sürecinde ve sonrasında güzelliğinizi ve fit yapınızı nasıl korudunuz?

Sporu hiç bırakmadım. Hamilelik öncesinde ne yapıyorsam ona devam ettim. Gıdama çok dikkat ettim. Bol su içtim. Bir iki ürün kullandım. Çatlak falan da olmadı. Ama kilo aldım. 8-10 kilo aldım. Ama sonrasında sporla verdim kilolarımı. Normal doğum çok istedim. Ancak son dakika bebeğin kalp atışlarında bir problem oldu. o yüzden sezer yan oldu doğum. Riske girmedim. Ama hiç problem olmadan oğlumu dünyaya getirdim. Hamilelik sürecinde hiç aşerme durumum olmadı. Ama çok tatlı yedim.

Evde nasıl bir Hande Ataizi vardır?

Evde kendim gibiyim. Devamlı çocuğumla oynuyorum. Evde süslü bir Hande Ataizi yoktur. Doğalım, kendim gibiyim evde. Çok titizim. Temizliğimi de yaparım. Ama yemek konusunda becerikli değilimdir. Çok isterdim annem gibi yemek yapabilmeyi. Ama yapamıyorum maalesef. Dağınıklığa hiç tahammülüm yok. Eşim Benjamin biraz dağınıktır. Evde onun arkasını da ben toplarım…

Yeniden televizyon dünyasına bir diziyle döndünüz. Biraz bu süreci anlatır mısınız?

Ben 18 yaşımdan beri dizilerde rol alıyorum. Eskiden hocalarımız konservatuvarda derdi ki sakın dizide oynamayacaksınız çocuklar. Ama ben ilk hocamın dizisinde oynadım. Yıldız Kenter’in. Ama sonra şu çıktı ortaya. bir zamanlar hep oyuncu sürünsün durumu vardı. Ama  dönem değişti. Oyuncular para kazanmaya başladı. Oyuncu sürünsün mantığı bitti. Ama o tiyatrocuların eski ruhunu kaybetmemek lazım.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU - Hande Ataizi kurdeleyi keserken son derece heyecanlıydı

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU – Hande Ataizi kurdeleyi keserken son derece heyecanlıydı

”Hayat Mucizelere Gebe” Dizisindeki rolünüzü anlatır mısınız?

Rolümün benimle ortak yönleri var aslında. Çok eğlenceli bir rol. Bana rol yapıyormuşum gibi gelmiyor. Çok kaptırdım kendimi karakterime. Çok mutluyum bu rolden. Süheyla karakteri çok süslü ve çok frapan. Benden daha süslü diyebilirim. Çok sempatik biri. İyi bir anne ve anın tadını çıkaran bir kadın. O karaktere bürünmem çok zor olmadı. Toplumun değer yargılarını sorgulayan, trajikomik bir dizi. Bizim toplumumuzda bakirelik çok önemlidir. Dizideki karaktere, bir doktor hatası sonucu sperm enjekte ediliyor. Bakire bir kız hamile kalıyor. Sonrasındaki durumu konu alan bir konu. İnsanları düşündürecek bir konu. Dizi böyle başlıyor.

Son günlerde Hande Ataizi dizi setine bebek odası yaptırdı diye haberler çıktı. Doğru mu bu haberler?

Yahu duyan da diyecek ki ne kaprisli bir kadın… Asla bu haberler doğru değil. Daha setteki oyuncu arkadaşlarım çocuğun suratını göremediler. Ne olur şu oğlanı bir getir diyorlar oyuncu arkadaşlarım. Ama daha sete götüremedim değil bebek odası istemek… Ama iş varken ben nasıl ayak bağı olurum onlara? asla bunu yapamam. Babası zaten süper ilgili bir baba. Doğum izni aldı işinden Benjamin inanın buna… Benjamin çok geleneksel bir koca, çok saygılı bir koca. Çok şanslı biriyim. Biz evliliğimizde her şeyi maddi manevi eşit paylaşıyoruz. Elbette kuruş kuruş değil. Ama bir tarafa yüklenilmiyor. Yani ben de harcıyorum Benjamin de… Tüm bireyler aile bütçesine katkıda bulunuyor. Kadınlar genelde erkeğe yüklenirler. Belli bir süre sonra aşk bittiğinde arkadaşlığa dönüştüğünde evlilik, bu adaletsiz tutum yüzünden bitiyor. Ben bu yüzden çok dikkat ediyorum ve çok mutluyuz evliliğimizde…

SOZCU / Tarkan ABDULLAHOĞLU