•   Aralık 25, 2015

Hediyenizi LÖSEV’den seçin

1998 yılından beri hizmet veren LÖSEV kısa zaman içerisinde milyonlarca insana ulaşmayı başarmış bir vakıf. Lösemi hastaları için adeta bir yardım meleği olan LÖSEV insanların yardımları ve bağışlarıyla hayatını sürdüren bir oluşum. LÖSEV’in varlığını sürdürebilmesi ve daha çok hasta insana umut saçabilmesi adına yapabileceğiniz çok şey var.

LÖSEV NELER YAPIYOR?

Kamu yararına ve devletten maddi destek almadan çalışmalarını sürdüren LÖSEV halkın bağışlarıyla ayakta duran bir vakıf. 24 Eylül 2000 tarihinde hizmete açılan LÖSANTE Hastanesinde yüzlerce çocuğun tedavisini başarıyla tamamlayan vakıf, parasız verdiği bu tedavi hizmetinde yüzde 92 oranında bir başarıya sahip. Yardımseverlerin bağışlarıyla ayakta duran LÖSEV, banka hesaplarına yatırılan maddi yardımlardan 24 trilyon 654 milyon 599 bin lira kazanırken, et, bakliyat, giysi vb. gibi ayni yardımlardan da 9 trilyon 496 milyon 435 bin lira kasasına koymuş. Vakıf bu ve farklı kanallardan toplamda 52 trilyon 392 milyon 808 bin 87 lira parayı lösemi hastası ihtiyaç sahibi çocuklara aktarmış. LÖSEV, bütün Anadolu’yu dolaşan tırlarıyla ihtiyaç sahibi herkesin ayağına gidiyor.

Foto: Bülten - LÖSEV

Foto: Bülten – LÖSEV

Yolu sevgiden insanlıktan, lösemili çocuklardan ve LÖSEV’den geçen 2 milyon 233 bin 636 kişi daha çok çocuğu mutlu etmek için uğraşırken bir yandan da böylesi bir vakıfa dahil olmanın mutluluğunu yaşıyor. Katılımcılarla sayısı gün geçtikçe artan LÖSEV’liler sadece bağışçıların yardımıyla ayakta durduğu için sizlerin de konuya duyarsız kalmamasını istiyor. Sosyal mecralardan ve televizyon üzerinden halkı bilinçlendirmeye yönelik reklamlar yapan LÖSEV, lsvdukkan.com adlı site üzerinden yaptığı satışlarla da lösemili çocuklar için yardım topluyor. Sitedeki ‘Her hediye ile çifte mutluluk’ sloganı belki de yapılan işi tanımlayan en naif cümle.