•   Kasım 27, 2014

Kadınların büyük göğüs istemeyişinin nedenleri

Almanya’nın Regensburg Üniversitesi’nde bir kozmetik cerrah ve psikolog tarafından gerçekleştirilen araştırmada büyük göğüslü kadınların, orta boyutta göğüsleri olan kadınları daha çekici buldukları ve kendilerini beğenmedikleri ortaya çıktı.

 

Büyük göğüslü kadınların kıyafet seçimleri sıkıntıları olabiliyor. Bazı kadınlar şöyle diyebiliyorlar: “Bu kıyafeti giydiğim zaman sadece memeden ibaretim.”

 

kadin-guven-400

 

Kıfayet seçimi zor olduğu kadar aynı zamanda pahalı da. Göğüslere göre sütyen bulmak ve korumak gerekiyor fakat iyi sütyenler oldukça pahalı.

 

Üzerlerine uzanmak bile sıkıntı yaratabilirken büyük göğüslü kadınlar ciddi sırt ve bel ağrıları da yaşayabiliyorlar.

 

Büyük göğüsler her zaman iyi görünecek diye bir şey yok. Birçok büyük göğüslü kadın büyüklük yüzünden göğüslerinde sarkma, pörsüme gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor.

 

Bir problem daha: Koşmak veya sportif aktivitede bulunmak. Büyük göğüsleri bunları yapmakta kadınlar zorlanıyor.

 

Büyük göğüslü kadınlar erkeklerin bakışlarını, ilgilerini fazlaca üstlerine çekebiliyorlar. Bu tacize de sebep olabiliyor. Birçok büyük göğüslü kadın bu durum yüzünden utanıyor ve göğüslerini saklama yoluna başvuruyor.

 

Büyük göğüslerin çektiği ilgi yüzünden iş dünyasında bazı kadınların avantaj sağladığı, dikkat çekici olduğu ve bunun yüzünden haksızlıkların yaşandığı da söylenenler arasında.