•   Aralık 15, 2015

Kapandık diye aç mı kalalım?

Mazbut bir hayatı benimseyerek kapanan Niran Ünsal, katıldığı programda kararının sonuçları hakkında yorumlarda bulundu. Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın sunduğu Uyan Türkiyem programına konuk olan ünlü sanatçı Niran Ünsal, kapandıktan sonra neler yaşadığını anlattı. İnancına göre yaşıyor olmasının işine çok ciddi zararlar verdiğini söyleyen Ünsal, Sarıkaya, ‘Maddi kaybın olduğunu biliyorum. Durumun kötü mü şu anda?’ diye sordu.

 

 ESKİYE GÖRE KÖTÜ DURUMDAYIM

‘Şükürler olsun hiç bir zaman kötü olmadı ama eskiye göre kötü’ yanıtını veren Niran Ünsal, ‘Yani ben Allah’ın emrini yerine getirdiğim için, Türkiye’de şöyle bir algı var; ‘sen örtündün bir kenara çekil artık, bu işi yapma.’ Bu işi yapma diyorsunuz ya da benim etrafımdaki herkes bu konu ile ilgili bana köstek oluyor. Yani affedersiniz biz yıllarca bu ülkede bir sürü iç çamaşırlı kadın izledik, adam izledik yarı çıplak.

Foto: Ekran görüntüsü - Niran Ünsal yaşadıklarını anlattı

Foto: Ekran görüntüsü – Niran Ünsal yaşadıklarını anlattı

Ben inancımı yaşayarak ve kendi dinimin emrettiği şeyi yerine getirerek, Allah’ın emrini yerine getirerek işimi yapmaya çalışıyorum ve kendi çevremden, uzak, yakın, bildik bilmedik bir sürü çevrelerden veto yiyorum. Böyle saçma şey olur mu, nasıl bir adalet?’ ifadelerini kullandı.

 ‘HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’

‘Bizim insanlarla ortak noktamız müzik’ diyen Ünsal, ‘Ben oramı buramı teşhir ederek işimi yapmıyorum. Yıllar önce de yapmıyordum şimdi de yapmıyorum. Ben inancımı yaşayarak işimi yapmaya devam etmek istiyorum. Bu konu ile ilgili de hemen hemen hiç kimseden hiç bir şekilde destek görmüyorum’ dedi. Niran Ünsal, ‘TRT yıllarca 10 yıl hizmet ettiğim, benim çocukluğumun, genç kızlığımın en güzel zamanlarımın çalındığı yıllar. TRT’ye de hakkımı helal etmiyorum. Annem de etmemişti. Benim 9 aydır iki projem bekletiliyor, saçma sapan sebeplerden dolayı. Hatta oradaki bir takım makam sahibi kişiler de ”Niran Ünsal neden orada sahneye çıkıyor” diyormuş. Sizin bana bunu söylemeye ne hakkınız var? 25 insanın sorumluluğu var üzerimde. Siz böyle bir şeyi söylemeye kendiniz nasıl hak biliyorsunuz? Siz kimsiniz Allah aşkına’ şeklinde konuştu.