•   Aralık 7, 2015

Kemal Sunal bu çınarla yaşayacak

BurcuÖZEN
bozen@sozcu.com.tr

Ülkelerinin gelişmişlik düzeylerini paylaştıkları, dünyanın en eski organizasyonlarından biri olan EXPO’lara Türkiye’de ilk kez Antalya ev sahipliği yapacak. Bin 121 dekar alan; eğlence merkezleri, amfi tiyatroları, sanat ve sergi binası, yeme-içme yerleri ve yeşillendirilen alanlarıyla 23 Nisan’da açılacak. Türkiye’nin ilk Expo’sunun inşaat alanı Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez tarafından basına tanıtıldı.

ünlülerormanıbanner

EXPO 2016 ANTALYA ÜNLÜLER ORMANI

EXPO 2016 Antalya’da 1851 yılından bugüne kadar gerçekleştirilen EXPO’larda ilk defa ulusal ve uluslararası ünlülerin Dünya’ya kattıkları değerlerine yönelik bir “Ünlüler Ormanı” oluşturulmuştur. EXPO 2016 Antalya Ünlüler Ormanı’nın amacı öncelikle ulusal ve uluslararası alanlarda ülkemiz ve dünya sorunlarının çözümüne katkıları olan, gelecek kuşaklara sanatları ve yaşam biçimleri ile güzel örnekler bırakan ünlülerin adına yaşayacak birer ağacın olmasıdır. Ayrıca geleceği yeşertmek ümidiyle temamız doğrultusunda EXPO mantığının, bilinirliğinin artırılımasıdır.

Ekran Alıntısı

Foto: DHA

“BEN BU ÇINARLA BÜYÜRÜM”

TÜRK Sineması’nın unutulmaz sanatçılarından Kemal Sunal’ın adı, ‘EXPO 2016’ Antalya sergi alanında ölümsüzleşti. Eşi Gül, oğlu Ali Sunal, sergi alanına Kemal Sunal için çınar ağacı dikti.
Babası gibi oyuncu olan ve Güldür Güldür Show’da rol alan Ali Sunal da projeye hayran kaldığını vurguladı. Ali Sunal şunları söyledi:

“Hakikaten devasa, çok gösterişli çok hoş bir alan oluyor burası. Organizasyonun da annemin söylediği gibi bizim misafirperverliğimizle çok daha güzel olacağına inanıyorum. Burada bu kadar güzel bir organizasyonun içine çok yakışır bir isim tabi Kemal Sunal. Çok sevdiği çınar ağacına adı veriliyor. Bu bizi duygulandırdı. Onun vesilesiyle bizim de çınar ağacımız oldu.”

Ali Sunal’a EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği olan şakayık verildi.