BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Sağlık 12:59 10 Aralık 2015

Koca öfkesini dindiren tarif

Hayatımızda pek çok stres kaynağı var. İş yerinde ya da sosyal hayatta yaşadığımız stresi evimizde atamadığımızda zihnimizi meşgul eden stres ve öfke fiziksel sağlığımıza ciddi zararlar veriyor. ‘ Neden Açım Neden Şişmanım ‘ kitabının yazarı Dr. Gönül Ateşsaçan, dengesiz bir hayat tarzı yüzünden bedenin normal sistemlerinin yetersiz kaldığını, vücutta asit miktarının arttığını ve daha birçok sebepten dolayı insanların vücutlarının yorgun düştüğünü söylüyor. Bu etkenlerden korunmak için detoks öneren Ateşsaçan, zararlı toksinleri vücuttan atmanın önemine değiniyor.

 

erkek-stres

Erkeklerde öfke duygusu daha yüksek

ERKEKLERDE ÖFKE DAHA FAZLA

 

Erkeklerin yapısının kadınlara göre farklı olduğunu hatırlatan Dr. Gönül Ateşsaçan, “Erkeklerde yaşanan öfke kadınlara göre daha yüksek fakat duygu paylaşımıysa daha azdır. Kadınlar duygularını daha kolay ifade edebiliyor, paylaşabiliyor. Bu nedenle erkeklerde öfke nedeniyle karaciğer daha fazla etkilenir. Bunun yanında beyler daha çok protein ağırlıklı beslendikleri için karaciğer temizliğine mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor” diyor.

 

LAVANTA DETOKSU TARİFİ

Stres ve öfkeden arınmak için lavanta detoksu öneren Gönül Ateşsaçan’a göre evde kolay bir şekilde hazırlanabilen bu detoksla, yorgun olan vücudunuza baharı getirebilirsiniz.

 

lavanta

 

Malzemeler

* 1 tatlı kaşığı lavanta

* 5-7 adet enginar yaprağı (bir enginarın iç yaprağı ve dış yapraklarından)

* 3 avuç kuru hindiba

* 1 parça kök zerdeçal

* 1.5 litre su

 

Hazırlanışı: Tüm malzemeler bir kapta kaynatılacak, soğuduktan sonra dolapta bekletilmelidir. Hazırlanan bu karışım dolapta saklanarak tüketilmelidir. Bu karışım her hafta yeniden hazırlanmalıdır. Her sabah ve akşam 1 küçük su bardağı, yemekten 20 dakika önce içilmelidir. Toplam 2 hafta (15 gün) devam edilmelidir.

Son Dakika Haberleri