•   Aralık 21, 2015

Nihat Doğan Seda Sayan’ın eteğini kesmiş

Nihat Doğan 10 ay sonra ortaya çıktı ve ‘sözlerimin arkasındayım’ dedi. Ünlü türkücü Nihat Doğan, 10 ay sonra Sabah gazetesine konuştu, özetle sözlerimin arkasındayım dedi ve ekledi “Net ifade etmişim, mini etek giyen taciz edilir” İşte Nihat Doğan’ın röportajından bazı bölümler:

Foto: Bülten - Nihat Doğan sözlerinin arkasında

Foto: Bülten – Nihat Doğan sözlerinin arkasında

Bu ülkede bir sürü din düşmanı, vatan haini ve milli irade düşmanı sanatçı var; hepsine tahammül ettiler de, bir Anadolu çocuğuna tahammül edemediler. Attığı bir tweet, Türkiye’yi yerinden oynatacak kadar önemsenen bir adam; o önemsenmeyi medyadan değil, halkın kalbinden almıştır.

PİŞMAN DEĞİLİM

Zerre-i miskal kadar pişman değilim. ‘Ben sokağa mini etekle çıkacağım’ diyen birine; ‘Bacım, sokağa mini etekle çıkarsan, dışarısı sapık dolu, seni taciz ederler’ demişim. Bunda ne var? Bunu almışlar; tacizi, tecavüz yapmışlar, montajlamışlar ve rahmetli bir kızın üzerine yaftalamışlar. Yahu, rahmetli kız mini etek mi giyiyordu? O rahmetli kızla ilgili ilk tweet’i atan benim, ‘İdam geri gelsin’ dedim; yazdıklarım hâlâ duruyor.

SEDA’NIN MİNİ ETEKLERİNİ KESMİŞTİM

Cümle yoruma açık bir durumda değil, gayet net ifade etmişim. ‘Sokakta mini giyersen taciz ederler’ diyorum. Seda Sayan ile magazinsel bir birlikteliğim olmuştu. O zamanlar toplumsal meselelere karşı bu kadar duyarlı değildim ve en çok parayı o dönem kazandım. Sayan’la birlikteyken mini eteklerini kesmiştim. Sayan’la birlikte olduğum zaman bütün mini eteklerini kesmiştim. Ben giydirmem kardeşim, giydiren giydirsin.”