•   Kasım 30, 2014

Özgürlük için mücadele gerek!

Bu hafta Mars Kova burcuna geçiş yapacak ve 12 Ocak’a kadar bu burçta seyahat edecek. Özgürleşmek, bağımsızlığımızı kazanmak, bizi sınırlandıran koşullardan kurtulmak için isyankar bir enerji ile savaşabileceğimize işaret etmektedir.

 

Mars’ın bu burçta seyahat etmesi ile grevleri sık sık gündeme getirebilecek, uçak sistemlerinde problemler, mekanik arızalar, uçak kazalarında artışları da aynı şekilde tetikleyebilir. Toplumsal olaylarda artışlar, insanların bir araya gelerek sisteme karşı eylemler yapması da beklenen durumlardan bir tanesidir. Bu dönem, her şeye çok daha kolay bir şekilde isyan edebilir, kuralları hiçe saymaya daha eğilimli olabiliriz. Bu geçişin kitleleri harekete geçirici bir etkisi olacaktır. Özellikle Türkiye haritasında, ağır vergiler, finansal zorlanmalar, sert zamlara da işaret etmekte. Bilimsel her türlü çalışmaya hız verip, uzayla ve astronomi dünyasında yeniliklerde söz konusu olabilecektir.

 

Koç ve Yükselen Koç;

 

5 Aralıkta Mars kova burcuna geçiş yapacak ve ay sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. 11. evinize girecek olan daha sosyal, girişimci, arkadaşları bir araya getirmek için enerji harcayan, gruplar içinde kendini fazlası ile ortaya koyan, zaman zaman fikirler konusunda baskıcı bir tutum izleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızı hareke geçiren sizler olacaksınız. Yalnız Marsın bulunduğu noktada agresyonunda olacağını unutmadan, zaman zaman sosyal ilişkilerde yaşanması muhtemel gerginliklere karşı da dikkatli olmakta yarar var. 6 Aralıkta ikizler burcunda dolunay meydana gelecek; Beklenmedik, sürpriz, ani seyahatler gündeme gelebilir fakat bu seyahatlerde özellikle gecikmelere, eşya kayıplarına dikkat. İletişim evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma internetle ilgili önemli başlangıçlara işaret edebilir, web sitesi yaptırabilir, blog oluşturabilir, her türlü iletişim kanalı ile aktif bir şekilde iç içe olmanız gerekebilir. Yine kardeşlerinizle ilgili önemli mevzular gündeme gelebilir.

 

Boğa ve Yükselen Boğa

 

5 Aralıkta mars kova burcuna giriş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. harekete geçeceğiniz, insiyatif alacağınız ve mücadele edeceğiniz alan iş ve kariyerinizi ilgilendiren konular olacaktır. Planladığınız hedeflere daha hızlı ve konsantre bir şekilde yol alabilirsiniz. İş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda olası gerginliklere karşı, soğuk kanlılığınızı korumanız sizin açınızdan yararlı olacaktır. İş arayan boğa ve yükselen boğalar belirtilen tarihe kadar gelişmelerle karşılaşabilirler.6 Aralıkta ise ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. Bu yeni ay genel anlamda pozitif etkilere sahip arkadaşlar. Finansal konular ön planda. Bütçenizi yeniden değerlendirmeli, gider-gelir dengenizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer kişisel haritalarınızda yeni ayın düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise, sürpriz, beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kazançları yanı sıra yine ani giderler de gündeme gelebilir. Yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle mesleki anlamda destekleyici etkiler devrede olacak.

 

İkizler ve Yükselen İkizler

 

5 Aralıkta mars kova burcuna giriş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. mars, sizleri geleceğe yönelik hedefleriniz konusunda hem destek hem de girişim sağlayabileceğiniz koşulları sunacaktır size. Bu dönem bazı seyahatler gündeme gelebilir. İdealleriniz için destek alacağınız kişilerle ilişkilerde dikkatli olmakta yarar var, mücadele ve girişim iyidir güzeldir ama yanında amorti agresyon dengeleri bozalabilir. Eğitim, yayıncılıkla ilgili konularda gelişmeler çok daha hızlı olabilir. 6 aralıkta ise burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Bu yeni ay sizin burcunuzda olacağı için çok daha fazla öneme sahip. Öncelikle fiziki görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede. Bunun yanı sıra, ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var. İş ve kariyerinize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pek iyi olmayabilir.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç

 

5 Aralıkta mars kova burcuna geçiş yapacak ve ay sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Harekete geçeceğiniz, mücadele vereceğiniz alan finansal konular olacaktır. Ödemeler, borçlar, ortaklaşa alandan kazandığınız gelirlerle ilgili hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mars, bu konularla ilgili zaman zaman stresli koşulları da beraberinde getirebilir. Ödemelerde sıkıntı yaşayabilir, size yapılması muhtemel ödemelerde gecikmeler olabilir. Sağlığınızı ilgilendiren operasyon gerektiren durumlarda şartları ve koşulları iyice gözden geçirmekte fayda var. Kredi almayı düşünüyorsanız bir süre beklemenizde fayda var, lakin şartlar çok fazla kontrolünüzün altında olmayabilir. 6 Aralıktan ise ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ile de içe dönme olabilir, yalnızlık ihtiyacınız artabilir, ruhsal konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Rüyalarınız bu dolunay zamanı ön planda olacak, elde olmayan bir şartlar ve koşullar oluşabilir, platonik duygular çok ön plana çıkabilir.

 

Aslan ve Yükselen Aslan;

 

5 Aralıkta mars kova burcuna giriş yapacak, 7. evinize giriş yapan Mars özellikle ikili ilişkilerde ve ortaklıklarda gerginliklerden uzak durulması gereken bir süreci işaret ediyor. Eşinizle veya partnerinizle ilgili konular zaman zaman stres yaratabilir. İlişkileriniz her zamankinden daha hareketli ve renkli bir hal almaya başlayacak. İnsiyatifi ele almak isteyebilir, cesurca adımlar atabilirsiniz. 6 aralıkta ise ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. Sosyal çevre ve arkadaşlıklar ön planda, yeni sosyal çevreler içine girebilir, arkadaşlarınızla beraber ortak projeler veya destekler sayesinde finansal kazanımlarınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Özellikle aşk ve çocuklarla ilgili ilişkilerde gerginliklere ve stresli zamanlara dikkat. Hayatınıza yeni insanlar katılabilir bazıları ise ayrılabilir. 10 Aralıkta ise Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. İşleriniz hızla açılmaya başlıyor, işinizi daha çok severek yapabileceğiniz koşullar oluşmaya başlıyor, yeni iş projeleri de aynı şekilde gündeme gelebilir.

 

Başak ve Yükselen Başak;

 

5 Aralıkta mars kova burcuna giriş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkiler ve sağlığınızı ilgilendiren konular yıl sonuna kadar hayatınızda önem ve ivme kazanmaya başlıyor. Daha çok çalışabilir, efor sarf edebilir, yorulabilirsiniz. İş arayanlar bu dönem bol bol görüşmelere gidebilirler. Birlikte çalıştığınız kişiler ile agresyona dikkat etmekte fayda var, görüş ayrılıkları gerginliklere sebep olabilir. Sağlıkla ilgili de, özellikle ateşli rahatsızlıklar, düşme,çarpma,yaralanmalara karşı dikkatli olmalısınız. 6 aralıkta ise ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. İş ve kariyer konuları ön planda. Kariyeriniz ile ilgili bir kavşaktan geçebilirsiniz, önemli gelişmeler kapınızda. Ev iş arasında ki dengeyi iyi kurmalı, yer değiştirme, taşınma, tadilat gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ortağınızın, partnerinizi veya eşinizin finans konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

 

Terazi ve Yükselen Terazi;

 

5 Aralıkta mars kova burcuna giriş yapacak ve ay sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. aşk ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda, harekete geçmeye başlayacak, hızlı gelişmeler yaşayabilecek, zaman zaman agresyon yaratacak durumlarla mücadele etmeniz gerekebilecek. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu dönemde girişimlerde bulunabilirler, yalnız olanlar aşkın daha tutkulu ve cinsellik boyutunun ön planda olacağı kısmıyla tanışabilirler. Spor aktivitelerine yönelebilir, hayatın keyifli ve eğlenceli yanları ile daha fazla haşır neşir olabilirsiniz. 6 aralıkta ise ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. Hukuksal konular, idealleriniz, yabancılarla ilişkiler, ticaret konuları ön planda. Yönetici pozisyonunda ki, isim yapmış, hatırı sayılır kişilerle ilişkilere dikkat, bir süredir değiştirmek istediğiniz hayatınızı değiştirebilmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili işler veya kişilerle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir.

 

Akrep ve Yükselen Akrep;

 

5 aralıkta ise mars kova burcuna giriş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Evinizde bir hareketlenme başlıyor. Bu yer değiştirme, taşınma, evinizin içinde bir değişimin yanı sıra, güvenlik tedbirlerini de arttırabilirsin. Aile içi ilişkilerde gerginliklerden uzak durmalı, olası sorunları daha makul seviyede bir enerjiyle büyük tartışmalara dönüştürmeden çözmekte fayda var. Evinizde ateşli aygıtlara, keskin aletlere de dikkat etmeli. 6 Aralıkta ise ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. Eğer finansal kaynak arayışı içinde iseniz bu tutulma zamanında destekleyici etkiler altında olabilirsiniz fakat kazançlar ve kayıplar bir arada görünüyor. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler özellikle iş ve kariyerinize ilişkin gündeme gelebilir. Borç,alacak-verecek konularında, eşinizin veya ortağınızın finansal konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler kapıda. 10 Aralıkta ise Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Bu tarihe kadar; yeni iletişim projeleri, seyahatler söz konusu sizler için.

 

Yay ve Yükselen Yay;

 

5 Aralık’ta mars kova burcuna geçiş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Yakın çevre,kardeşler, komşularla ilişkiler çok daha fazla gündeme gelmeye, hızlı gelişmeler yaşamaya başlıyorsunuz. İletişim trafiğiniz artıyor. Daha çok okuyabilir, daha çok yazabilir, daha çok öğrenebileceğiniz bir sürece girmiş bulunuyorsunuz. Yakın çevre, kardeşler veya komşularınız ile fikir ayrılıklarından doğan olası gerginliklere karşı dikkatli olmakta yarar var. 6 Aralıkta ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. bazılarınızı evlilik yolunda adım atmak için planlar yapmanız neden olacak iken, evliliği veya ilişkisi olanların ise, birlikte oldukları kişinin yaşamı ile ilgili keyifli gelişmeler yaşayabilirler. Yalnız olanlar bu hafta yeni ilişkilere adım atabilirler, oldukça romantik etkiler altında olacaksınız. Bazılarınız ise yeni ortaklık teklifleri ile de ilgilenebilirler.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

 

5 Aralık’ta mars kova burcuna geçiş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Paranın idaresini sorgulayacağınız, finansal anlamda bütçenizi genişletmenin yollarını aramaya başlayabileceğiniz zamanlar. Mars size parayı harcatabilirde, beklenmedik sürpriz masraflar çıkarabilir, finans konuları ile ilgili gerginlikler yaratabilir. 6 Aralıkta ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. dolunay güzel etkilere sahip, bu dolunay sayesinde yeni bir iş teklifi alabilir veya bir proje için görüşmeler yapabilir, projenin teklifi size gelebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle yardımlaşma ön planda olacaktır. Olası bir diğer etkisi de, sağlığınızla ilgili yapılması gereken kontroller şeklinde olabilir, bu bir muayene göz veya diş veya bel ile ilgili muayeneye gitmeniz gerekebilir. Diyetisyenle de bir görüşme olabilir, diyet yapmaya karar verebilirsiniz.

 

Kova ve Yükselen Kova;

 

5 Aralık’ta mars kova burcuna geçiş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Burcunuza giriş yapan Mars, size cesaret, mitvasyon, enerji, girişim gücü, canlılık ve ataklık getirmeye başlıyor tabi bunun yanı sıra agresyon ve sabırsızlıkta bulunmakta. Üzerinizde ki ölü toprağını atmaya, harekete geçmeye başlayacaksınız. Yeni girşimlerinizle ve enerjinizle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Fevri ve agresif çıkışlardan kaçınmak yerinde olacaktır. Düşme, çarpma, sakarlık, yaralanmalara karşı da dikkatli olmakta fayda var. 6 Aralıkta ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. dolunay, özellikle yalnızlar hayatına romantik ve keyifli bir aşkın kapılarını aralayabilir, biri ile yakınlaşma sürecine girebilirsiniz. Bir birlikteliğiniz var ise şayet, birlikte olduğunuz kişi ile romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı planlayanlar, bu dolunay sizlere bir sürpriz yapabilir hazırlık olun. Yaratıcılık gerektiren konularda (Sahne, Tv, Sanat..vb) işlerle karşılaşabilir, başarı yakalamanız oldukça olası olacaktır.

 

Balık ve Yükselen Balık;

 

5 Aralık’ta mars kova burcuna geçiş yapacak ve yıl sonuna kadar bu burçta seyahat edecek. Mars bir nevi hayatınızda yıl sonuna kadar uykuya geçecek tabii bu sizi de uyutabilir. Enerjinizin geri planda kaldığı, kendinizi biraz yorgun, dinlenme ihtiyacınızın artacağı bir süreçten geçebilirsiniz. Kendi kabuğunuza çekilmeyi tercih edebilirsiniz. Bu dönem sağlığınızı ilgilendiren konular çok daha fazla ön plana çıkabilir, grip, nezle, ateş gibi konuların yanı sıra bulaşıcı bazı rahatsızlıklara karşı da dikkatli olmakta yarar var. 6 Aralıkta ikizler burcunda dolunay meydana gelecek. evinizi değiştirmek, yeni ev almak, satmak için koşullar sizden yana olacak. Bunun yanı sıra finansal anlamda özellikle eve ait harcamalar için gerekli desteği de bulabileceksiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken tek konu sanırım, evinizde ki su tesisatı ile ilgili minik problem çıkabilir, dikkatli olmanızda yarar var.

 

 

ZAMANLAMA HER ŞEYDİR!

 

Eski çağlarda insanlar astrolojiyi öngörüsel amaçla kullanmanın yanı sıra doğru zamanda harekete geçmek içinde kullanırlardı. Mesela tarlalarına ekinleri ekmek için yeni aydan sonra ki zamanı seçerler, hasat zamanı için ise dolunay zamanlarını tercih ederlerdir.

 

Özellikle eski mısırda bir günü astrolojik olarak bir sisteme bölerler, tüm günlerini günü ve saati yöneten gezegenlerle neler yapacaklarını organize etmeye özen gösterirlerdi.

 

Eski tabletlerde, yazıtlarda şöyle bilgilere rastlanmaktadır. Bereket gerektiren bir durum var ise AY’ın 3 derece boğa burcunda olduğu an özel bir ritüel, eğer konu kariyer, iş ile ilgili bir durum ise Güneş’in 19 Derece koç burcunda olduğun ana özel bir ritüel yapılırdı.

 

Eski Kızılderililer, özellikle hastalarına dolunay zamanları şifalı otlarla karışımlar hazırlayıp yedirip, içirirlermiş. Dolunay sonrası Ay küçülme pozisyonunda olduğu için hastalığında hızlıca yok olduğu veya hızlı bir iyileşme sürecine girdiğini gözlemlemişler.

 

Amerika’da şu dönemde bazı hastahanelerde dolunay zamanı girecekleri ameliyatlarda yedek kan torbaları bulundurmaktadır, kanamalarda artışlar olduğundan Fethiye’de ise bir kısım çiftçiler ekim/dikim işlerini Ay takvimine göre yapmaktadır. Özellikle yeni ay günü ekim/dikim yapmazlar, zira ekinler hemen böceklenip, ürünler hemen hastalandığından dolayı.

 

Kısacası zamanlama hayatın her alanında çok değerlidir! Ve astroloji bu konuda muazzam bir rehberdir!

 

#zamanlamaningucu nü doğru kullanmanız dileğiyle!