BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Röportaj 11:02 30 Kasım 2015

‘Profiterol yiyen öldü de, pırasa yiyen sağ mı kaldı?’

Röportaj: İmge BALIK- imge.balik@sozcu.com.tr

Şişman Kızı bilir misiniz? Hani şu hamburgeri, patatesi ve elmalı turtayı aynı anda yerken, koladan da bir fırt çeken, Twitter fenomeni, dünya tatlısı kız…

 
Yasemin Erkent, nam-ı diğer Şişman Kız, 2014 yılında ilk kitabı ‘Popom Olmadan Asla’da ‘en çok kendimi yedim’ diyerek parçalanmış bir aşkı kaleme almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise yeni kitabı ‘Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim’ raflarda yerini aldı. Hal böyle olunca Şişman Kız ile aşklı, zayıf kadınları çekiştirmeli, samimi ve bol gülüşmeli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Popom Olmadan Asla’da kırık dökük bir ayrılığı okumuştuk, şimdi ise ‘Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim’ ile karşımızdasın. Okuyucuları bu kez nasıl bir ‘Şişman Kız’ karşılıyor?
Yiyip, yuttuğu ama sindirmeye kıyamadığı içindeki çocuk yüzünden yine gıdılı, yine göbüşlü, yine heybetli, yine seksi bir Şişman Kız var kitapta. Yine yeniden, yenilmemecesine mutluluğun peşinden koşuyor ama bu sefer sorun aldığı kilolar değil, verdiği kilolar!

Kimler, neden okumalı bu kitabı?
Kendisiyle barış mutabakatı imzalamak isteyen herkes okuyabilir. Zira sorun çok kilolu ya da çok zayıf olmakla ilgili değil. Mesele sizden başka herkesin bunu sorun etmesi! Herkes başkası yerine kendine baksa çok daha mutlu olacak ama o herkes var ya o herkes… İşte hayatımıza orasını burasını sokan herkese inat yazdım bu kitabı. Okumak için sebep aramayın ayrıca okumak güzeldir, hoştur midenizi değilse de ruhunuzu tok tutar. Üstelik sıfır kalori(Gülüyor)

 

AŞKIM BENİM İÇİN KİLO ALSIN

“İlk buluşmada adamın gözünü korkutmamak için salata yerim.” demişliğin var, gerçekten yapıyor musun bunu?
Eskiden yapıyordum ama artık yapmıyorum. Siz de yapmayın… yani adam boğaza nazır elinizi tutmuş size şiir  okurken, siz bir yandan midenizdeki  7.4 şiddetindeki gurultuyu bastırmaya çalışmak , hemen iki adım ötedeki köfteci amcayla kesişmek istemiyorsanız  yapmayın(Gülüyor)
Aşkın için kilo verir misin?
Aşkım benim için kilo alsın! Ben ona elimden gelen börek, çörek, kek, mantı, pizza desteğini veririm. Bunları yerken yanında olurum, onu asla yalnız bırakmam(Gülüyor) Bak ne kadar da fedakar ve romantiğim.

AŞK KREM ŞANTİLİ ÇİLEK GİBİ

Aşık olduğun zaman nasıl biri oluyorsun? İştahtan kesiliyor musun mesela?

Kim? Ben mi? Lapur lupur yiyorum çok şükür (Gülüyor) Aşkı severim, bana güzel enerji verir, ilham verir böylelikle daha ışıl ışıl daha yaratıcı olurum aşık olduğumda.

Senin için aşkın tanımı nedir peki?
Bana bağlı ama benden bağımsız olmasını istediğim şeydir benim için aşk. Şimdi bu cümleyi açıklamaya kalksam kalınlık ve cilt bakımından bi “İnce Memed” olur.  Aşk yaşadığındır, konuştuğun değil. Krem şantili çilek gibi misal. Hissettiğin tatla, tarifi aynı olamaz.

Favori mekanının konsepti nedir? Şık bir restoran ya da salaş bir kendin pişir kendin ye…
Yemenin olduğu her eyleme katılırım hatta en önde bayrak taşırım. Gaz, toma , bariyer beni durduramaz ama yemeğin kalitesi, kokusu, tadı, mutfağın temizliği, mekanın dokusu, çalışanların tavrı gibi şeyler önemlidir. Bunların bir arada olduğu her yer bana cennet.

 

PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR GÖBÜŞLER

Yemek yemeği seviyorsun, peki yemek yapma konusunda nasılsın?

Yemek yapma tutkum olsaydı, bu kadar kilo almazdım. Şişman Kız olmazdım. Bu yüzden kebap, pizza, börek, çörek ustalarına teşekkür etmek istiyorum beni sizler var ettiniz… Olmasaydınız Olmazdım(Gülüyor)

 

Foto: Bülten

Foto: Bülten

 

İyi yemek yapan erkek mi, iyi yemek yiyen erkek mi?
İkisi bir arada olsa süper olur. Ama illa bir tanesini seçmem gerekirse, iyi yemek yiyen erkeği seçerim.  Alacağımız kiloları paylaşırız… Paylaştıkça büyür göbüşler… Hem yemek yemek de bir yetenek ve birlikte yapabileceğimiz çok eğlenceli bir aktivite olur. ‘Şurada bir yer keşfettim, seni götüreyim’ der misal. Ben de onu herkeslerden sır gibi sakladığım özel dondurmacıma götürürüm falan.
Seyahatlerinden en çok ne alarak dönüyorsun?
Valla kendimi alıp evime dönebilirsem şükrediyorum. Her yerin kendine has mutfağı,  lezzetleri var ben bunu es geçecek kadar şuursuz bir şişman değilim. Gördüğümde eşimi dostumu hatırlatan hediyelik eşyalar da vazgeçilmezlerim. Alırım, kimi mutlu edecekse ona hediye ederim. Çok dost canlısı da bi insanım(Gülüyor)

Gardrobunun vazgeçilmez parçası?
Gömlek ve elbise! Yaz kış gömlek giyinmeyi pek severim. Ama yazları daha çok elbise tercih ederim. Tiril tiril ve çok seksi, oh ne güzel!

Foto: Bülten

Foto: Bülten

CANIM İSTEDİ ZAYIFLADIM

Makyaj çantanın olmazsa olmazları neler?
Kaşar, jambon ve zeytin ezmeli sandviç(Gülüyor) Ha bir de Rimel, ruj ve allık. Bu üçüyle zaten harikalar yaratabilmek mümkün oluyor.
Özel olarak yaptığın bir güzellik ritüelin var mı?
Zaten güzel olduğum için ritüele pek ihtiyaç duymuyorum. Beni ne ritüeller istedi de ben yüz vermedim. (Gülüyor) Her kadın gibi evde saçıma ve cildime uygun karışımlar yapıyorum. Düzenli olarak da bakıma gidiyorum.

1,5 senede 32 kilo vermişsin… Bu süreçte neler yaptın, nasıl beslendin, neleri yemedin?
Hayat düzenimi değiştirdim. Spor diye bir arkadaşla tanıştık ve çok iyi anlaştık her gün düzenli olarak görüştük. O dönemde çok başarılı bir beslenme uzmanıyla çalıştım, gerçekten işinin hakkını veriyordu “Beslen-me” ! (Gülüyor)  Tabi onun ye dediği şeyler beni beslemeyeceği için başta bi tırstım ama azimli olmaya karar vermiştim çoktan. Canım istedi zayıfladım aslında… Sonra da canım istedi kilo aldım… Buradan çıkan mesaj ; İnsan canı isteyince her şeyi başarıyor.

 

ZAYIF KADINLARDAN 5 KAT DAHA SEKSİYİM

Zayıf ve seksi bir kadın olmayı hayal ettin mi hiç?
Zayıf olmayabilirim ama müthiş seksiyim. Şahitlerim var(Gülüyor) Ayrıca ben ne zayıf kadınlar gördüm içinde seksapelden eser yoktu.. Bi de bana bakın o zayıf kadınlardan 3-5 kat daha fazla seksiyim. Bi ağırlığım var benim lütfen(Gülüyor)

Sporla aran nasıl?
Kilo vermek istediğimde iyi, kilo almak istediğimde kötü. Bir dargın bir barışığız yani tıpkı vazgeçemediğin eski sevgili gibi bir şey… Ha bir de yeri gelmişken söyleyelim, spor salonlarının fiyatlarının mutlaka düşürülmesi lazım. Bu konuda bana (bazı konularda benim yetkili merci olduğum fikri var, evet) pek çok mail ve şikayet geliyor. Bunu da buradan belirtmiş olalım.
Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme son dönemlerde sık duyduğumuz kelimeler. Senin için ne ifade ediyor?
Profiterol yiyen öldü de, pırasa yiyen sağ mı kaldı şekerim? Kafa ve ruh sağlığı en önemlisi. Birtanecik canın var, kimseye zarar vermeden canın nasıl istiyorsa öyle ye iç yaşa.
‘Şişman ama sevimli’ diye bir algı var hep nedense. Seksi olmak için illa zayıf olmak mı gerekiyor?
Şişman insan sevimli de olur, karizmatik de olur, seksi de olur. Üstelik bir kahkaha attığında göbek hop hop ederken, yanaklar kabarıp gözler ufalırken çok da sempatik olur. Güldüğü anlaşılır şişman insanın, sevdiği anlaşılır, daha seksi bir şey var mı? O algıyı oluşturanların ya ticari bir kaygısı var ya da onlar özbenliklerini hala keşfedebilmiş değiller bence.
Kilo problemi yaşayan kadınlar için önerilerin neler?
Zayıflasınlar(Gülüyor)Yani  kilo sizin için problemse zayıflayın, yok değilse de problem etmeyin mutlu olmaya bakın. Hayat kısa.. Ama spagetti öyle mi? Değil.

Son Dakika Haberleri