•   Aralık 25, 2015

Sahilde kadına şiddeti canlandılar, görenler gerçek sandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Paramedik Derneği İl Başkanlığı’nın “Kadına ve Aile İçi Şiddete” dikkat çekmek amacıyla sahilde düzenlediği sosyal deney gerçeği adeta yürekleri ağza getirdi. Erkeğin kadını dövdüğü, kadının ise erkeği bıçakladığı senaryoyu görenler şok oldu.

567c30fa18c77357247af980

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, Paramedik Derneği İl Başkanlığı ve Lokman Hekim Esnaf Hastanesi iş birliği ile düzenlenen tatbikata Melsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de destek verdi. Senaryo gereği ATT çalışanı Tuğçe Milaslıoğlu ile paramatik çalışanı Ömer Öcal evli bir çifti canlandırarak Fethiye sahil bandında yürürken tartışmaya başladı.

Kendisinin aldatıldığını iddia eden kadın, eşi ile yüksek sesle tartışırken bir anda eşi tarafından tokatla yere düşürüldü. Erkek bu kez yerde bağırmaya devam eden kadına, bu kez tekmeler savurdu. Restoran önünde oturan gençler çifti ayırmak için bulundukları yerden kalkıp kadına yardıma koştu. Eşini döven adam olay yerinden birkaç metre gittikten sonra yerden kalkan kadın restoran önünde bir masa üzerindeki bıçağı kapıp eşinin arkasından yaklaşarak karnına sapladı.

567c30fd18c77357247af99c

Adam bir anda kanlar içinde kalırken karnına saplanan bıçağı çıkarıp yere attıktan sonra yere yığıldı. Sinir krizleri geçiren kadını ise çevredeki gençler tutup sakinleştirmeye çalışırken 112 acil sağlık ekiplerinden yardım istendi. Sahil bandından geçen vatandaşlar, tatbikatı gerçek sandı. Bazı vatandaşlar yerde yatan adamla kadının kim olduğunu öğrenmeye çalıştı.

Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak da, bu tatbikatın Fethiye’de yapılmasının önemine dikkat çekerek “Sağlık ekiplerimiz diğer ilçelerimizde de elbette bütün hızıyla çalışıyor. Destek veriyorlar bütün işlemlerde. Ama biz bu tatbikata destek olabildiysek ne mutlu. Bütün ekibe teşekkür ediyorum. Bütün arkadaşlarım özveriyle çalışıyorlar. Buradaki tatbikat sırasında halkın yardımını da gördük. Bu da önemliydi. Bizlere nasıl yardımcı olacaklarını gösterdiler” ifadelerini kullandı.