•   Aralık 29, 2015

Sarışınların kafası rahat

Doğal sarışınların saç teli sayısı, kızıl ve ya koyu renkli olanlara göre daha fazla. Bu nedenle de uzmanlar, saç dökülmesi konusunda esmerlere göre daha az endişelenmeliler diyor. LTS Teknoloji Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Trikolog ( Saç ve Saç Derisi Uzmanı) Talat Sam da saç dökülmesinde tel miktarının önemine dikkati çekti.

 

3-sarisin

 

Sam, “Hava değişimi ve kirliliği, saçlardaki sebum dengesinin kaybolması gibi etkenler saçların köklerden koparak dökülmesine neden oluyor. Özellikle kışın soğuyan hava nedeniyle daha fazla bakıma ihtiyaç duyan saçlarda dökülme de artıyor. Sabah uyandığınızda yastıkta gördüğünüz çok sayıda saç teli doğal olarak sizleri endişelendiriyor. Bu noktada saç tellerinin miktarı önem kazanıyor” dedi.

 

SARIŞINLARIN SAÇ TELİ SAYISI 140 BİNDEN FAZLA

 

Sam, saçların doğal renginin saç teli miktarını belirlediğinin altını çizerek, şunları söyledi:
“Saçları ince yapılı olduğundan fark edilmiyor ancak renk grupları arasında en çok tel sayısı sarışınlarda var. Doğuştan sarışın olanlarda saç teli sayısı 140 binden daha fazla. Bu miktar ne kadar çok olursa saç dökülmesinde de korkulacak durum o kadar az olur. Kızıl renk saçlılarda yaklaşık 90 bin, esmerlerde 110 bin ve kumrallarda 120 bin saç teli olduğunu söyleyebiliriz. Doğuştan sarışın olanlarda saç teli sayısı diğer gruplara oranla daha fazla olduğundan onların daha az endişelenmesi gerekiyor.”

 

esmerESMERLER DESTEKLEYİCİ ÜRÜN KULLANMALI

 

Saç dökülmesi sorununa karşı koyu renk saçlıların daha fazla önlem alması gerektiğini söyleyen Sam, “Saç dökülmelerini durdurmak için kimyasal ürünlerden uzak durulmalı ve bitkisel özlerle üretilen ürünler kullanılmalı. Saç dökülmesini engellediği yapılan klinik testlerle kanıtlanan ve kullanıcıların yüzde 98’inin onayını alan at kuyruğu şampuanımız ile kısa sürede saç dökülmesinin önüne geçmek mümkün” diye konuştu.