•   Kasım 11, 2014

Seks sadece zevk için olacak

Doğum kontrol hapının mucidi 91 yaşındaki Avusturyalı bilim adamı Carl Djerassi, gelecekte kadınların çoğunun kısırlaştırılıp tüp bebek yöntemiyle anne olacağını, seksin sadece zevk için yapılacağını söyledi.

 

Doğum kontrol hapının mucidi: İleride seks sadece zevk için olacak

 

İngiliz Sunday Telegraph gazetesine konuşan Profesör Carl Djerassi, kendilerinin ya da eşlerinin kısır olmamalarına rağmen daha fazla kadının bebek sahibi olmak için tüp bebek yöntemine yöneleceğini, seksin sadece zevk için yapılacağını söyledi. Batı dünyasında daha fazla kadın ve erkek, sağlıklı olmalarına rağmen aile kurmak için normal cinsel birleşmeyi değil tüp bebek yöntemini tercih edecek. Bunun için de kısırlaşmadan önce yumurtalarını ve spermlerini donduracaklar. 1951 yılında hamileliği önleyen doğum kontrol hapının geliştirilmesinde büyük rol oynayan Profesöre göre bu haplar 2050’ye kadar gereksiz hale gelebilir.

 

Cinsellik ve üreme ayrımı
Djerassi, “Gelecekte tüp bebek tedavisi seçecek kadınların büyük çoğunluğu, yumurtalarını dondurup hamileliği geciktiren doğurgan kadınlar olacak. Benim tahminime göre bu kadınların çoğu genetik taramada gelinen ilerleme nedeniyle tüp bebek yöntemiyle hamile kalacak. Tüp bebekle çocuk sahibi olmak cinsel ilişkiyle çocuk sahibi olmaktan daha sıradan olacak. Onlar için seks ve üreme ayrımı yüzde 100 olacak” dedi.

Bilimsel çalışmaları durduran Profesör, yeni otobiyografisini yazıyor.