•   Aralık 21, 2015

Seksi yılbaşı makyajının tüyoları

Noel hazırlıkları başladı… Dünyanın dört bir yanında sokaklar ışıldamaya; 2016 dilekleri de listelenmeye başladı.

BurcuÖZEN-bozen@sozcu.com.tr

Bizim içinse yeni bir yıl heyecanı… 2015; hüzünle, sevinçle geçip gidiyor. Bazen sevinçten havalara uçtuk; bazense hüzünden gözyaşı döktük… Ülkemiz için zor bir dönemdi tabii… Umarız 2016 sorunsuz ve barış dolu bir yıl olur!
Yeni yıla girerken, her ülke kendine has geleneklerle kutluyor. Türkiye’de ise yılbaşı kutlaması denilince akla ilk gelenler arasında; özenle hazırlanmış aile sofraları, tombala ve kırmızı iç çamaşırı geliyor!

özge

Makyaj Artisti Özge Cerrahoğlu

Hepimiz özeniyoruz yılbaşı gecesi için; işte gecem kusursuz geçsin; ne olursa olsun makyajım akmasın; gece 12’de kül kedisine dönüşmeyeyim diyenler için, ünlü isimlerin Makyaj Artisti Özge Cerrahoğlu’ndan tüyolar…

 

KAŞBANNER

Daha önce kaş kontörü hakkında röportaj yaptığım Özge’nin doğallık ve sadelikten yana olduğunu biliyorum; ama o gün kendini seksi hissetmek isteyenler için özel tüyoları olacaktır. Kimse gecenin ilk saatlerinde çıkmış bir ruj ve gözlerden akmış eyeliner’la karşısındakini etkileyemez!

kırmızıruj

Foto: Shutterstock

KIRMIZI DUDAKLAR

”O gece; sokakların, restoranların şaşasından mı bilinmez ama, herkesin aklına şıkır şıkır olmak geliyor. Çünkü yeni yıla, en çekici halimizle, en parlak ve gösterişli kıyafetlerimizle girmek, yeni yıla daha kendimizden emin girmemizi sağlar ve bizi motive eder. Hepiniz kırmızı ruju tercih etmeli miyim; etmemeli miyim ikileminde kalıyorsunuz değil mi?! Size önerim dudaklarınızı kızartmanız yönünde! Kırmızı ruju şimdi sürmeyeceğiz de ne zaman süreceğiz ki!!! Tabii kırmızı deyince; annelerimizin döneminden kalan parlak bir kırmızı değil; mat kalıcı bir kırmızı ruj tercih edin. Aman gecenin şıkırtısına kapılıp; gözlerinizi de parlatmayın. Yüzünüzde öne çıkan tek şey dudaklarınız olsun…

allık

Foto: Shutterstock

TEN MAKYAJINDA TOPRAK TONLARI

Öncelikle göz çevrenizi teninize uygun bir kapatıcı ile aydınlatın. İyi bir kapatıcı; göz çevresindeki halkaları ve morlukları kapatmalı. Kapatıcının ardından doğal bir takma kirpik tercih edebilirsiniz. Gözlere siyah eyeliner ve ten makyajında pudra ile elmacık kemiklerinizin üstüne hafif ışıltılar verin. Böylece yüzünüzün daha aydınlık görünmesini sağlamış olursunuz. Allık olarak da, sade toprak tonlarını tercih etmelisiniz ki; mat rujunuz kendisini daha iyi sergileyebilsin. Ayrıca kırmızı rujunuzu, aynı tonlarda bir dudak kalemiyle tamamlamayı unutmayın.”

Ruj sürmek öyle kolay iş değildir. Ruju düzgün ve pürüzsüz sürmenin yollarını öğrenmek için buyrun...

ÖZGE CERRAHOĞLU’NDAN GÜNÜ KURTARACAK 5 KIRMIZI RUJ ÖNERİSİ

1. Nars Semi Matte
2. Mac Ruby Woo
3. Note Mattemoist
4. Tom Ford Matte Ruby Rush
5. Bobbi Brown Creamy Matte

ceyda

Ceyda Ateş ve Özge Ulusoy’un makyajı Özge Cerrahoğlu’ndan…