•   Aralık 18, 2015

Siyasetçiler mizahı bize bıraksın

‘Avrupa Yakası’ ve ‘Yalan Dünya’ dizileriyle başarı yakalayan Gülse Birsel, konuşmacı olarak yer aldığı ‘Marka Konferansı’nda siyaset dünyasını esprileriyle topa tuttu. Moderatörlüğünü Ayşe Arman’ın yaptığı konferansta konuşan Birsel, siyaset sahnesinde kara bir mizahın döndüğünü söyleyip, “Şu an özellikle siyaset sahnesinde çok ağır bir kara mizah dönüyor. Ben önümüzdeki yıllar için siyasetçilerin kendi işlerini fevkalade yapmasını, mizahı biz mizahçılara bırakmasını rica ve temenni ediyorum” dedi.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU - Gülse Birsel

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU – Gülse Birsel

Salondakilerden büyük alkış alan Gülse Birsel, Gezi Parkı eylemleri sırasında sosyal medyadaki gençlerin yaptığı mizahı ise “ Herhalde dünya tarihinde siyasi bir protesto ilk defa neşeli, keyifli, esprilerle dolu yapıldı. Çok ince espriler vardı, harikaydılar. Ama Gezi’de zaten bir hikaye vardı, hepimizin içinde yaşadığı, karakterleri olduğu. Düşman belliydi, dost belliydi. İnşallah yetenekli arkadaşlar biraz daha ağır çalışma şartlarına katlanıp kendi hayal dünyalarında yaratıp, başka hikayeler anlatırlar bize” sözleriyle değerlendirdi.

KAZA KURŞUNUYUM

‘Zeka ve Mizah’ başlıklı konuşmasında markalar dünyasına kendi bakış açısıyla değerlendiren Gülse Birsel, ailesinde en küçük bireyin kendisinin olduğunu anlatıp, “Aile, ben doğana kadar gelişimini tamamlamış, çocuk kontenjanı bitmişti. Ben kendime ek kontenjan açtırdım. Ben sonradan eklendim, ben kaza kurşunuyum, tekne kazıntısıyım” sözleri katılımcıları güldürdü.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU - Gülse Birsel sözleriyle güldürdü
Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU – Gülse Birsel sözleriyle güldürdü

REKLAM ŞİRKETLERİNİ SİNİR ETTİM

Reklamların televizyonda seyredilirliği yükselttiğini, komedi dizilerinin tekrarının güzel reyting aldığını anlatan Birsel, Ayşe Arman’ın “Dizelerindeki karakterlerin hepsi reklamlarda oynadı, bundan komisyon aldın mı?” sorusuna gülerek “Komisyon deyince kulağa hoş gelmiyor, biz buna sanat dünyasında ‘telif’ diyoruz. Telif aldım ama niye aldım önce onu söyleyeyim. O karakterlerin benim hayalimdeki karakterlere ters bir şey yapmaması için senaryoları revize ettim. Kimisini kendim yazdım, kimisini revize ettim. Bazen bu karakter bunu yapmaz gibi ukalalıklarla reklam şirketlerini sinir ettim” diye cevap verdi.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU - Gülse Birsel konuştu gençler dinledi

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU – Gülse Birsel konuştu gençler dinledi

İYİ KADIN KOMEDYENLER VAR

Birsel, Türkiye’de çok iyi kadın komedyen olduğunu da sözlerine ekleyip, “Özellikle çok iyi kadın komedyenler var birçoğuyla çalıştım, çalışmak da istiyorum. Bizim komedyen sıkıntımız yok, yazar biraz az, yazar okulumuz yok. Güzel bir nesil de geliyor” dedi.

SOZCU / Tarkan ABDULLAHOĞLU