•   Temmuz 31, 2015

Ve Canan Karatay konuştu!

Prof. Dr. Canan Karatay, hakkında yapılan haberler ile ilgili basın açıklaması yaptı. Meslekten 15 gün süreyle men edildiğine dair Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin duyurusunu yalanlayan Karatay’ın basın açıklaması şöyle:
Sayın Basın Mensubu,
30 Temmuz Perşembe günü Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin (http://www.tjod.org/) internet sitesinde yer alan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin İstanbul Tabip Odası’na müracaatı sonrasında Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men cezası kararına varılmıştır. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır…” duyurusu, bu basın açıklamasını yapmamı zorunlu kılmıştır.
Şu an şehir dışında olduğum için sizlere sözlü açıklama yapamıyorum, yazılı olarak açıklamamı sunuyorum…

İstanbul Tabip Odası, bugün (31.07.2015) bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikâyetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir.

Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesile ile bildirmek isterim.

Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığı ile haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Canan Karatay
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı