•   Aralık 16, 2015

Elleriniz kaç yaşında?

Görüntünüz ne kadar genç olursa olsun, elleriniz yaşınızı ele veriyor. Mesela Madonna’nın daha kırışmış ellerinin yayınlanmasıyla, el yaşlanmalarının ‘Madonna’nın eli’ sorunu olarak adlandırılması gibi… Kadınların yaptıkları keklerin tadı ne kadar güzel olursa olsun; o marifetli eller gün gelecek, yaşlılığa karşı ayakta duramayacak… Ünlülerin görünüşlerine bir bakın; fizikleri de yüzleri de gerçek yaşlarının çok altında… Peki ya elleri? Ünlüler de artık ellerindeki yaşlanma belirtilerini yok etmek için estetik cerrahlardan yardım alıyorlar.

sozcu.com.tr

dr

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu

İstanbul’un önemli estetik cerrahlarından olan Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu yurt dışında ‘Madonna’nın Elleri’ olarak bilinen sorun ve çözümleri hakkında bilgi verdi:

Eller yaşımızı ele veriyor…Ne yazık ki estetikle de çözümü olmayan bir bölge. Nemlendirici kullanmak ilk kural tabi ki. Güneş kremi kullanmayı da ihmal etmeyin.

“Kadınlar özelikle yüz bakımları konusunda çok hassaslar. Ancak eller en az yüz kadar bakıma muhtaç alanlardan birisi. Eller, yaşı en fazla ele veren organımız. Ayrıca doğru bakım yapılmadığı zaman yüze göre daha yaşlı duran bir bölge. Ellerin çok fazla su, güneş ve kimyasal bileşenle teması sonucu oluşan bu gibi durumlar için özel çözümler bulunuyor.”

Op. Dr Bayraktaroğlu, eller için farklı çözümler ve uygulamalar bulunduğunu belirterek: “Öncelikle muayene sonrası sorunları ve ihtiyaçları tespit ediyoruz. Farklı durumlar için farklı uygulamalarımız mevcut. Genellikle dermal dolgular, lazer ile cilt soyma, kimyasal peeling uygulamaları kısa sürede başarılı sonuçlar veriyor.” diyor. Her yaştan kişinin faydalanabileceği el bakımı ve gençleştirme uygulamaları ile kısa sürede memnun edici sonuçlar elde ediliyor.

-Ellerde ve yüzde şişlik

ELLERİNİZE SOMON İLE HAYAT VERİN

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, ayrıca Somon DNA’sının ellerdeki lekeleri çözme konusunda tercih ettikleri başarılı bir uygulama olduğunun altını çiziyor. Somon DNA’sını; yüz, boyun ve dekolte gibi yaşlanma lekelerinin ve etkilerinin görüldüğü tüm bölgelerde uyguladıklarını söyleyen Op. Dr. Bayraktaroğlu kış mevsiminde ellerinizi ihmal etmeyin uyarsında da bulunuyor.