BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Haber 13:56 22 Ocak 2016

Akçıl’ın gözünde Eurovision’a bin basıyor

Türkiye 2016 yılında gerçekleşecek 61. Eurovison Şarkı yarışmasına geri döneceğini açıklamıştı, ancak erken seçim ortamı ve terör olayların artması nedeniyle yarışmaya katılmaktan vazgeçti. Ebu ‘dan yapılan yazılı açıklamaya göre Türkiye 2017 deki şarkı yarışmasına katılacak.  En son 2012 yılında Bakü’de düzenlenen şarkı yarışmasında Can Bonomo ülkemizi temsil etmiş ve 7. Olarak yarışmayı bitirmişti.

SİNAN AKÇIL’DAN EUROVİSİON PAYLAŞIMI

Geride bıraktığımız yıllarda adı Eurovision şarkı yarışmasıyla anılan ve sürekli olarak yarışmada ülkemizi temsil edeceği şeklinde haberler yapılan Sinan Akçıl, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yarışma hakkında son derece ilginç ifadelerde bulundu. Yarışmaya katılmakla ilgilenmediğini söyleyen Akçıl, 2009 yılında yarışmaya katıldığımız ‘Düm Tek Tek’ isimli şarkı için de şaşırtıcı ifadeler kullandı.

sinan-akçıl-ic

İşte Sinan Akçıl’ın Eurovision paylaşımı:

Kusura Bakmasın kimse ama fikrim şudur “Kimsenin doğru dürüst tanımadığı şarkıcılarla Eurovision da yarışmak yerine (ki bunu 2009 yılında düm tek tek ile yapmıştık zaten) Amr diab, Pitbull, elissa, costi, otillia, nancy ajram, faydee, albino, v.s gibi isimlerle #applemusic Awards’ta 23 Eylül’de sizin oylarınızla yarışmayı 1000 kez tercih ederdim. O hayalim New York’tan gelen mektupla gerçek oldu. Eurovision out, Apple music awards İn! Türkiye güzel ülkem oylama 1 ay sonra başlıyor.

 

 

Son Dakika Haberleri