BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Röportaj 12:20 1 Şubat 2015

Ayça: Kamera önünde sınırlarım var

Röportaj: Yüksel Şengül

 

sevimli-tehlikeKaragül dizisinde Ada rolünde oynayan 22 yaşındaki Ayça Ayşin Turan “Asla kendimi çirkinleştirmem, kötü rol oynamam gibi takıntılarım olmadı Gerekirse rolüm için kilo da alırım, kilo verip zayıflayabilirim de” dedi.

 

Filmde Rapunzel’den Sindirella’ya, Beyaz atlıdan Robin Hood’a kadar masallar var. Hangisi hoşuna gitti?

Masallar içinde beni en çok eğlendireni Özcan Deniz’in Sindirella dokunuşu oldu. Ancak bu söz konusu masalları filmin içinde masal olarak göremeyeceksiniz. Çok küçük ama tatlı dokunuşlar olacak bunlar. Detayları anlatmak istemiyorum, en iyisi sinemada izlemek.

 

Sevimli Tehlikeli filmi aksiyon sahneleriyle seyirciyi şaşırtacak mı?

Türkiye’de bu tarzda bir filmi ben daha önce hiç izlemedim. Film sadece aksiyon sahnelerinden ibaret değil. Izleyiciye birçok duygu geçişini tattıracak. Ne ararsanız var. Her seyirci aradığını bulacak. Sinemaya gelen memnun ayrılacak. Öyle film ki, seyircisi hem gülecek hem ağlayacak.

 

Kamera önünde kuralların var mıdır?

Kamera önünde sınırlarım vardır. Bu sınırlar, daha çok elime geçen senaryoya ve karaktere de bağlıdır. En önemlisi de yönetmenine güvenmektir. Güven olursa sınırlar zorlanır.

 

OYUNCULUĞA GEÇMEM TAMAMEN SÜRPRİZ OLDU!..

 

Oyunculuğa geçişin nasıl oldu?

Ben önce gönlümü müziğe kaptırmıştım, şarkı söylemeyi ve keman çalmayı çok seviyordum. Çevremdekilerin yönlendirmesiyle oyunculuğu düşünmeye başladım. Tümay Özokur’la tanıştım ve oyunculuk serüvenim de onunla birlikte başlamış oldu. Kısacası, oyunculuk sürpriz bir şekilde hayatıma girdi.

 

Şimdi en çok istediğin rol hangisi?

Rol kısıtlaması yapmıyorum kendim için. Senaryoya ve karaktere inanmam lazım. Bunlar olursa gerisi gelir. Asla kendimi çirkinleştirmem, kötü rol oynamam gibi takıntılarım olmadı. Gerekirse rolüm için kilo da alırım, kilo verip zayıflayabilirim de. Önemli olan karakteri en iyi şekilde ortaya çıkarabilmektir.

 

ozcan-ayca-300

 

KARAGÜL OKULUMU ENGELLİYOR

 

Ye­şil göz­lü kum­ral Ay­ça­’nın ba­ba­sı Tu­nus­lu mu?

Ne ya­zık ki in­ter­net­te hak­kım­da o ka­dar çok yan­lış bil­gi­ler yer alı­yor ki, çok üzü­lü­yo­rum. Bu ko­nu da o yan­lış bil­gi­ler ara­sın­da yer alı­yor. Biz ai­le­ce Ka­ra­de­niz­li­yiz. An­ne ta­ra­fım da Se­la­nik göç­me­ni­dir.

 

İs­tan­bul Üni­ver­si­te­si Rad­yo Si­ne­ma Te­le­viz­yon Bö­lü­mü­’n­de­ki öğ­ren­ci­li­ğin sü­rü­yor mu?

Evet, İs­tan­bul Üni­ver­si­te­si Rad­yo Si­ne­ma Te­le­viz­yon Bö­lü­mü öğ­ren­ci­li­ğim sü­rü­yor. Ka­ra­gü­l’­ün Hal­fe­ti­’de çe­ki­li­yor ol­ma­sı ne­de­niy­le ne ya­zık ki oku­lu­mu ih­mal edi­yo­rum.

 

Oyun­cu­lu­ğu­nu bes­le­mek için ne ya da ne­ler ya­par­sın?

Be­nim için okul, se­tim ol­du. Çok ba­şa­rı­lı isim­ler­le ça­lış­ma­nın ta­dı­na var­dım. On­lar­dan pek çok şey öğ­ren­dim ve öğ­ren­me­ye de de­vam edi­yo­rum. Göz­lem yap­ma­yı çok se­vi­yo­rum ve ken­di­mi set­te ge­liş­ti­ri­yo­rum.

 

miranda-ayca-300

 

Mirranda Kerr’e benzetilmek seni mutlu ediyor mu?

Ben Mirranda Kerr’e değil o Ayça Ayşin Turan’a benziyor. O başka bir hayatı yaşıyor ben başka bir hayatı. Ona benzemek beni mutlu edemez. Ayrıca rahatsız da etmez. Benim derdim, içimdeki çocuğu koruyabilmekte. İçimdeki çocuğu büyük bir özenle koruyorum. O ölmemeli. Ayrıca yaşlanmamalı da…

 

 

Son Dakika Haberleri