BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 15:44 16 Şubat 2015

Saç bakımı hakkında doğrular, yanlışlar

Burcu ÖZEN/bozen@sozcu.com.tr

5 yıldır üst üste Türkiye’nin en sevilen saç bakım markası seçilerek başarısını tescilleyen Elidor, 2015 iletişiminde marka yüzü olarak Meryem Uzerli ile yolculuğuna devam edeceğini açıkladı ve ‘Bu sevgi devam ediyor’ mesajıyla tüketicilerine seslendi.. Yeni projeleri heyecanla beklenen ve Elidor’la muhteşem bir dönüş yapan Meryem Uzerli’nin de konuk olduğu basın toplantısında, ünlü yıldızın rol aldığı reklam filminin de ilk gösterimi yapıldı. Tabii basın toplantısının yapıldığı akşam sizler de yeni reklam filmini ekranlarda gördünüz. Meryem Uzerli gerçekten güzel ve sempatik bir kadın… Enerjisiyle, espirileriyle ortama neşe ve renk kattı; bu reklam filminde azcık koşmuş gibi görünmesine de sitem etti. Espirili bir dille tüm Berlin’i koştuğunu söyledi.

Başlıksız-2

 

Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen toplantı güzel geçti, zaten tüm detayları haberlerde gördünüz. Program bitiminde Unilever Türkiye Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler ile söyeştik. Türk kadınının saç bakımına gösterdiği ilgiyi, markayı ve Meryem Uzerli’yi konuştuk…

 

Başlıksız-1

 

Handem Çelenkler: Elidor artık saç bakım piyasasının değil; kişisel bakım pazarının da en büyük markalarından… Saç bakım katagorisinde liderlik eden marka konumunda olduğundan dolayı, ünlü isimlerle çalışmanın yanısıra; yenilikler, yeni haberler, yeni formatlar katıyoruz pazara… Kuru şampuan, sıvı saç kremleri onlardan birisi… Bu tarz yenilikler devam ediyor olacak. Önümüzdeki dönemlerde biraz daha yeşile, doğaya doğru giden projelerimiz ve ürünlerimiz olacak.Meryem Uzerli de projelerimizin yüzü olacak, birlikte yeni haberlerimiz olacak. Heyanca bekliyoruz. ‘Bu sevgi karşılıklı’diye bahsettiğimiz kampanya, saç sezonunun açılışı gibi… Bu senenin açılışını bu kampanyayla yapıyoruz ama daha sonrasında 5-6 tanr daha farklı kampanyalarımız olacak.

 

Türk kadının saç konusunda yaptığı hatalar

 

Türk kadınının saçına verdiği değer büyük… Ama saçına gerekli özeni göstermiyor. Saçı uzun olsun, bakımlı olsun çok istiyor. Kuaföre çok sık gidiyor ve saçını boyatıyor, saçıyla oynuyor. Türkiye dünya üzerinde saçını en fazla boyatan kadınların ülkesi… Saç boyatmak güzel ama zor bir şey… Sonrasında güzel bir bakım yapmanız gerekiyor saça… Ama malesef hala Türkiye’de saç bakımı demek sadece saç temizliğinden ibaret. Ağırlıklı şampuan ile temizleme. Bakım ürünleri; saç maskeleri, saç kremleri, serumlar, yağlar gibi diğerürünler pek fazla kullanılmıyor. Halbuki şampuan saçı temizler ama bakım yapmaz. Sonra diğer ürünlerle takviye yapılmalı. Zaman kaybetmemek, pratik olmak, bir an evvel saçı yıkayıp çıkmak gibi niyet var. Bakım yapacak vaktim yok diyenlerle karşılaşıyoruz genellikle… O yüzden kuru şampuan gibi, sıvı krem gibi durulanmayı gerektirmeyen bakım ürünlerini pazara sunmaya gayret ediyoruz.

 

Başlıksız-3

 

Doğru saç bakımı

 

Saç yıkama sıklığı, saç tipiyle alakalıdır. Ama genellikle 2 günde 1 yıkanması tavsiye edilir. Saçınız kuruysa daha da uzatabilirsiniz. Saçı her gün yıkamak veya günde birkaç kez yıkamak saça çok yararlı değil. Çünkü saçlardaki organizmaların saçı beslemesi gerekiyor. Sürekli yıkayarak bu organizmaları saçtan atmış oluyorsunuz. Şampuan sonrası bakım ürünleri kullanılmalı. Haftada 1 ya da 2 kere saç maskesi uygulanmalı. Maskeyi uzun tutmaya gayret edin. Bakım ürünleri ve saç maskesi bu iki unsur saçlarınız için önemli…

 

Meryem Uzerli…

 

Saç bizim işimiz diyor Handem Hanım… Meryem Uzerli’nin de yoğun bakım yaptığını. Maskeleri ihmal etmediğini söylüyor. Uzerli, “Berlin’de ve İstanbul’da benim için dünyanın en güzel iki şehri. Aynı benim gibi reklamın yarısı Türk, yarısı Alman” dedi. Türk yemeklerini çok özlediğini söyleyen oyuncu, baklavaları löp löp yuttum dedi.

Son Dakika Haberleri