BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Kadın 10:00 12 Temmuz 2014

En estetik damatlar

eser-aydogduDüğün sezonu başladı bile. Düğün hazırlığı için gelin ve damat estetik cerrahların kapısını çalıyor. Ne için başvuruyorlar, en çok hangi işlemleri tercih ediyorlar? ve daha birçok soruyu, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Eser Aydoğdu cevapladı

 

Düğün öncesi “gelin ve damat ” siz estetik cerrahlara başvuruyor mu?

Evet, artık estetik cerrahi hayatımızın bir parçası haline geldi.  Şöyle ki insanlar artık sadece genç yaşta evlenmiyor, her yaşta evlenebiliyor. Veya sadece birkez değil birkaç kez de evlenebiliyorlar. Ve bu dönemde yenilenmek, kendini daha iyi hissetmek, ve düğünde fotoğraflarda daha iyi çıkmak için, gelinlik ve damatlık içinde daha fit gözükebilmek için estetik cerrahiyi tercih etmek yaygın hale geldi.

 

Gelinler hangi işlemleri tercih ediyor?

Gelinler öncelikle cildi yenileyici, gençleştirici bakımları tercih ediyor. Sonrasında cilt için vitamin enjeksiyonları, mezoterapi, ışık dolgusu, hyalüronik asit, botoks, dermaroller tedavisi , gözaltı morluk ve çöküklük tedavilerini, dudak kalınlaştırma işlemlerini uygulamaktayız. Lazer epilasyon, selülit tedavileri, kaş ve dudak kontürü diğer tercih edilen işlemlerdendir. Hemen hemen bu işlemlerin hepsi son 1 ay içerisinde yapılabilmektedir.

 

Peki ya damatlar?

Damatlar ise en çok saçları ve ciltleri için başvurmaktadır. Saç dökülmesine yönelik saç mezoterapisi uygulamaları yapmaktayız. Hem saçın dökülmesini engellerken, hem de daha kalın ve daha parlak gözükmesini sağlar. Erkeklerde de daha çok bitkisel cilt bakımları ve lazer epilasyon uygulamalarını gerçekleştirmekteyiz.

 

estetik160Peki Sayın Dr.Aydoğdu düğünden ne kadar süre önce gelinler göğüs estetiği yaptırabilirler?

Genellikle göğüs estetiğini gelinlik provalarına başlamadan 2 ay önce yaptırmalarını öneriyoruz. Çünkü ödemin azalması, şeklinin oturması için belli bir süreye ihtiyaç olmaktadır. Ve düğünden önce özellikle göğüs küçültme ve göğüs büyütme ameliyatlarını sıklıkla yapmaktayız.

 

Başka hangi estetik ameliyatlar tercih edilmektedir?

Yağ aldırma ve burun estetiği her iki taraf için çok tercih edilen ameliyatlardandır. Fakat burun estetiğinde düğünden 6 ay önce yaptırmak daha uygun olmaktadır. Çünkü ödemin gitmesi ve şeklinin oturup fotoğraf albümlerinde istenildiği gibi görünmesi için bu kadar süre gerekmektedir. Lazerle yağ aldırma işlemini ise en çok karın bölgesi, bel bölgesi, basen bölgesinde tercih etmekteyiz.

 

yazdugunuErkekler saç ekimi düşündüklerinde ise düğün tarihinden ne kadar süre önce yaptırmalıdırlar?

Saç ekimi için de gerekli süre 6 aydır. Çünkü ekilen saçların tamamen çıkması için gereken zaman 6 aydır. Mikromotor FUE yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde sonuçlar daha doğal olduğu için de artık Fue yöntemi tercih edilmektedir.

 

Yüz ve Cilt gençleştirme için hangi işlemler uygulanmaktadır?

Gençlik aşısı, Kök Hücre Tedavileri, Fibrocell, Yağ enjeksiyonu yüz ve cilt gençleştirmede tercih ettiğimiz yöntemlerdendir.

 

Son Dakika Haberleri