BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Sanat 11:16 28 Ağustos 2014

Eylül’de bir dövme fuarı

19-21 Eylül 2014 tarihleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Tattoo Convention 2014’de dünyanın en önemli sanatçıları ve dövme sanatı tutkunları bir araya gelecek.

 

Dövme sektörünün öncülerinden Golden Arrow Tattoo & Piercing tarafından düzenlenen fuarda dünyadaki birçok ülkeden ve Türkiye’den tanınmış dövme sanatçıları geleneksel ve modern yöntemlerle yapacakları dövmeleri sergileyecekler.

 

dovme-fuar-eylul-40

 

Günümüzün yükselen trendi dövme, Anadolu’nun Doğu ve Güneydoğusunda eskiden bedenin süslenmesinden öte kötülüklerden korunmak, şans ve bereket için yapılırdı. Dövmenin tarihi M.Ö. 30.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Kızılderililer, eski Mısır, Kazak ve Kırgız Türklerinde sıkça görülürdü. Sanatsal zenginliklerin ve kültürel çeşitliliğin vücuda ne şekilde yansıdığını, renklerin, boyanın, çizgilerin ve detayların hepsinin insan vücuduna nasıl aktarıldığını dövme sanatı tutkunlarına göstermek amacı ile düzenlenen İstanbul Tattoo Convention 2014, bu sene de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacak. Yıllardır bu sanatın profesyonel anlamda hem tedarik malzemesini sağlayan hem de dövme sanatını uygulayan Golden Arrow Tattoo & Piercing üç senedir Türkiye’deki dövme fuarının ev sahipliğini başarı ile üstleniyor. Golden Arrow Tattoo & Piercing, dünyadaki birçok ülkeden ve Türkiye’deki birçok şehirden gelen dövme sanatının usta isimlerini İstanbul Tattoo Convention 2014’de buluşturuyor. Dünyaca ünlü dövme sanatçıları ve ülkemizde dövmecilik sanatına değer katan Türk ustalarının yanı sıra dövme tutkunları çok keyifli üç gün geçirecek.

 

dovme-kadin-71

 

İstanbul Tattoo Convention 2014’ün organizatörü ve Golden Arrow Tattoo ve Piercing’in Yönetim Kurulu Başkanı N. Şener Öner “Uluslararası boyutlarda üçüncüsünü organize ettiğimiz dövme festivalimiz bu yıl 19-21 Eylül 2014 tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek. Son yıllarda dövmenin sanata dönüştüğü, dövme sanatçılarının kendilerini yetiştirmek için çok çaba sarfettiklerini ve dövme sanatının uygulama şeklinin sağlığa uygun şekilde titizlikle yapıldığını” vurguladı. Ayrıca dünya dahil olmak üzere Türkiye’de dövme sanatı uygulanırken kullanılan malzemelerin CE normlarına uygun üretildiğini, üretim ve sterilizasyon aşamasında da yetkili kurumlarca denetildiğini ilave etti. Golden Arrow Tattoo tarafından düzenlenen festivalin açılışını, Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkan Faik Yılmaz, İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları ve Dövmeciler Odası Başkanı Ayşe Aydın ve Golden Arrow Tattoo ve Organizasyon sahibi N. Şener ÖNER birlikte yapacak.

 

Dünyaca ünlü dövme kraliçeleri ve İstanbul Tatto Conventıon 2014 dövme yarışması
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Tattoo Convention 2014’de bu sene dünyada birçok Dövme Festivali’nde Kraliçe seçilmiş Ünlü Dövme Kraliçeleri görsel show yapacaklar. Almanya’dan dövme Model Kim Nova, Alice la Douce ve Vicky Vamp, Rusya’dan Dövme Model Nadezhda Avdeeva, Anna Shorina ve Anna Belova’nın katılacağı festivalde 2014 Türkiye Dövme Kraliçesi seçilecek. Ziyaretçiler canlı müzik, dövme yarışmaları ve Türkiye Dövme Kraliçesi seçimi gibi değişik sahne gösterileri ile ağırlanacak.
Rock Fm’in medya sponsoru olduğu İstanbul Tattoo Convention 2014‘de Rock Fm DJ’leri canlı performanslarını sergileyecek.
Ziyaretçilerin dövme sanatının en ince ayrıntısına kadar görebilecekleri fuarda dövme sanatının geleneksel ve modern tekniklerini uygulamalı olarak çeşitli standlarda da izleme imkanı olacak. İlk gün açılış ile birlikte çeşitli gösterilerin sergileneceği fuarda her gün ayrı bir katagoride dövme yarışması yapılacak.
-En İyi Büyük dövme
-En İyi Küçük dövme
-En İyi Çılgın dövme
-En İyi Özgün dövme
-En İyi Asya dövme
-En İyi Portre dövme
-En İyi Realistik dövme
-En İyi Renkli dövme
-En İyi Geleneksel dövme
-En İyi Siyah Beyaz dövme
-Şovun En İyi dövmesi

gibi çeşitli katagorilerde yapılacak yarışmaların sonunda 2014 Yılı Dövme Kraliçesi seçilecek. Tüm katagorilerde dereceye giren dövmeler arasından da show’un en iyi dövmesi seçilecek. Bu kadar renkli ve desenli insanı bir araya getiren etkinlik İstanbul Tattoo Convention 2014 (İstanbul Dövme Fuarı) bu sene de heyecanlı görsel show’larla dövme sanatı tutkunlarına inanılmaz anlar yaşatacak. Dövme sanatına ilgi duyan ve dövme sanatı meraklıları görsel zevki tatmak üzere İstanbul Tattoo Convention 2014’e bekleniyor…

 

Fuarın Açılış ve Kapanış Saatleri:

 

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
19 Eylül Cuma 14.00 – 21.00
20 Eylül Cumartesi 11.00 – 21.00
21 Eylül Pazar 14.00 – 20.00

 

 

Son Dakika Haberleri