BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Röportaj 09:22 23 Ağustos 2015

Hem masum hem dişiyim

Röportaj: Yüksel Şengül

 

Kiralık Aşk dizisinin sarışın fettan karakteri Yasemin rolüyle izlediğimiz Sinem Öztürk’le dizisini, rolünü ve oyunculukla ilgili hedeflerini konuştuk.Samimi açıklamalar yaptı.

 
Kiralık Aşk dizisinden çok Yasemin karakteri dillerde dolaşıp duruyor…
İzleyicilerin ilk bölümden sevip, birleşmelerini çok istediği Defne ile
Ömer aşkının büyük tehditlerinden biri Yasemin. Dizinin negatif unsuru olarak şimşekleri  üzerime çektim. Seyircinin nefret etmesi mutluluk verici.

 
Canlandırdığın Yasemin nasıl bir kadın?
Yasemin, kendine çok güvenen kibirli ve güçlü bir iş kadını. Güç onun için o kadar önemli ki, aşk hayatına bile stratejileriyle yön veriyor. Merhametini ve duygularını kalbinin derinliklerinde kilitlemiş, yok sayıyor. Amacı Ömer’le evlenip camiada hatırı sayılır olan İplikçi soyadına kavuşabilmek. Bu uğurda her şeyi yapıyor. Yasemin gibi güç ve para uğruna kalplerine duvar örenlerin sayısı az değil.

 
sinem-ozturk-dikBenzer yanlarınız.
Giyim tarzları dışında hiç benzer yanımız yok. Normalde hiç kullanmadığım jest ve mimiklerimi keşfediyorum Yasemin’le. Yasemin gibi bencil ve hırslı bir kadın olmadım.

 
Kötü kalpli Yasemin’i çok iyi oynadığın için “Demek ki Sinem’in içinde de gizlediği bir kötü kadın varmış” yorumları yapılıyor.
Katili oynasam içinde öldürme güdüsü varmış diyecekler sonunda. Ne yazık ki oyuncuları projedeki rolleriyle özdeşleştirme huyu var seyircinin. Oysa iyi gözlem yapan ve rolünü hissederek oynayan her oyuncu her karaktere bürünebilir. Yeter ki değişime açık olsun. Yasemin’i iyi oynuyorum galiba.

 
“Kötü karakter daha seksi, kadınsı ve fetiş oluyor” demişsin. Bu kalıba girmekte zorlandın mı?
Evet, fettan karakterli kadınlar, dişiliğini daha çok kullanıyor. Çünkü fizikleri onlar için bir silahtır. Erkekleri seksapelleriyle etkilerler. Seksi kadın kalıbına girmekte hiç zorlanmadım. Her kadında dişilik, fettanlık, masumluk vardır. Hepsi benim içimde uyuyor. Günü geldiğinde onları usulca uyandırıyorum.

 

Asla fettan olamam

 

Sinem Öztürk masum mu seksi mi dişi mi fettan mı?
Sinem Ozturk hem masum hem dişi. Fettan değil.

 
Yasemin’le ilgili aldığın en ilginç tepki ne oldu?
Kimi “Geber inşallah” diyor, kimi de “Ablacığım yanlış anlama sana değil şu Yasemin soysuzuna kızıyoruz” diyor. Üzülmüyorum ama dizi başladığından beri sakarlığım arttı. Bedduaların etkisi mi diye düşünüyorum.

 
Farklı roller risk değil mi?
Bence asıl risk her zaman aynı rolleri oynayıp tek tip oyuncu olmaktır. Farklı karakterler canlandırmak çok  keyifli ve heyecanlı. Ters köşe rollerle bayılıyorum.

 

İlişkimi gözümden sakınırım

 

sinem-ozturk-1Günümüzdeki aşklar fedakarca, kalp dolusu yaşanamıyor… Peki aşk ne oldu da bu hale geldi?
İletişim ve tüketim çağındayız. İnsanlar birbirlerine çok kolay ulaşabiliyor, bu nedenle de eski özlemler kalmadı. Sabırsızlık ve tahammülsüzlük hat safhada. Bu yüzden de ilk olarak aşklar tükeniyor. Kadında ve erkekte her çeşit farklılık göz önünde. Duygular seri üretime geçmiş durumda.

 
Aşkı kiralık yaşamak büyük bir ayıp değil midir?
Aşkın önüne sıfat getirilemez. Kiralığı, satılığı, güzeli, çirkini olmaz aşkın. Aşk, aşktır. Aşk elde etme tutkusudur. Elde edince de biter gider. Bu elbette ayıp. Ama aşkta ayıp da olmaz.

 
Bu ülkede kadın olmak zor bir durum galiba?
Evet, bu ülkede kadın olmak ne yazık ki çok zor. Bu toplumda kadınlar, resmen pamuk ipliğine bağlı yaşıyor. Her gün yüzlerce kadın sözlü ve cinsel pek çok tacize uğruyor. Çare bulunmalı.

 
Aşkla ilgili ne dersin?
Kalbime yerleşmiş bir sevgim ve gözümden sakındığım bir ilişkim var. Çok mutlu ve huzurluyum..

Eskiden şişmandım

 

kiralik-askÇocukluğunda şişmandın, pembe yanaklıydın…
Evet, ortaokul yıllarıma kadar çok kiloluydum. Sonra spor ve düzenli beslenmeyle kilolarımdan kurtuldum ama hâlâ çok dikkat etmem gerekiyor. Çatlayana kadar yemek yiyip kilo almayan bünyelere çok özeniyorum. Çünkü bırakın az yemeyi, koklasam yarayacak kadar kilo almaya musaitim.

 
Bileğindeki Atatürk başta olmak üzere vücudunda 7 dövmen var… Şimdi sırada ne var?
Bundan sonra yaptıracağım ilk dövme çocuğumla alakalı olacak. O zamana kadar yaptırmayı düşünmüyorum. Çünkü rol icabı dövmeleri kapatmak zahmetli oluyor. n Yeni projeler var mı?
Güzel bir tiyatro oyununda rol almayı çok istiyorum. İnşallah yeni sezonda güzel bir proje gelir.

 
Arzuladığın bir karakter?..
Bir dizi ya da sinema projesinde tarihte önemli rol oynamış bir kadını canlandırmayı çok isterim. Dilerim bu hayalim gereçek olur.

Son Dakika Haberleri