BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Psikohayat 07:11 27 Mart 2015

Sadece nefes alarak nasıl zayıflarsınız?

Nefes Koçu Reyhan Elmasri, nefes teknikleri ile birçok şey yapabileceğimizi söylüyor. Konsantrasyonu, hafızayı, IQ’yu artırabilir, aldığımız oksijeni verimli kullanarak metabolizmamızı hızlandırabiliriz. Zayıflamak da nefes çalışması ile yapabileceğimiz şeylerden biri…

 

Reyhan Elmasri, bu konudaki çalışmasını ŞIK HAYAT okuyucuları ile paylaştı.
“Amerikada biliyorsunuz obezite çok yaygın. Orada obezlere nefes dersi aldırıyorlar.

Çünkü;
**Nefesle metabolizmayı hızlandırmak,
**Nefesle iştah kesmek ve
**Stres etkisini ortadan kaldırmak mümkün.

 

Zaten yeme bozukluğunun sebebi tamamen duygusaldır. İnsanlar duygusal nedenlerden dolayı kendilerini yemeğe veriyor. Dolayısıyla doğru nefes almayı öğrenip belli nefes tekniklerini uyguladığımız zaman bu bozukluğu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

 


Sadece nefes alarak nasıl zayıflarsınız? paylaşan: Sozcu

 

Nefes tutma teknikleri yağ yakmakta da çok etkili. Siz nefesinizi alıp tuttuğunuz zaman içerde karbondioksite dönüşüyor ve o da vücuttaki yağların yanmasına sebep oluyor, metabolizmayı hızlandırıyor. Hem nefes alıp içinizde tutup hem de her tarafınızı kastığınız zaman vücudun sıkılaşmasını sağlıyor.

 

guzelles-banner

 

Ben hep uzun boyluydum ve 13 yaşımdan beri 42 bedendim. Hiç değişmedi. Nefes koçu olduktan sonra ben de hep kendimde denediğim için tam 1 beden inceldim. Yeme içme şeklim değişmedi ama inceldim. Bu yöntemleri danışanlarıma 4 seansta öğretiyorum.”

 

reiki-banner

Son Dakika Haberleri