BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Röportaj 09:11 31 Mayıs 2015

Ödül aldım aynı gün kırdım

Röportaj   Edda SÖNMEZ / Fotoğraflar: Tarkan ABDULLAHOĞLU

beren-42Fox Tv ekranlarında yayınlanan ‘Kocamın Ailesi’ dizisinin en çok sevilen karakteri “Pelin” “Gündemdeki bütün yabancı şarkıları İngilizcem olmadığı halde ezbere biliyorum” dedi.

Enerjik, neşeli, dobra dobra ve ne istediğini bilen kelimeleri minik yıldız Beren’i tam da tarif eden kelimeler. Kocamın Ailesi dizisinin yıldızı Beren Gökyıldız tam da soyadında olduğu gibi yıldızını her bölümde daha da parlatıyor. Kısa zamanda pek çok insanın dikkatini çeken bu tatlı kızla keyifli ve bol kahkahalı bir röportaj gerçekleştirdik.

Öncelikle seni tanıyabilir miyiz?

20 Eylül 2009 İstanbul doğumluyum. Tek çocuğum ama kuzenim Duru var onu kardeşim olarak görüyorum. Gözümde kardeşim gibi büyütüyorum ben onu. Ana okuluna gidiyorum. Seneye okula başlayacağım.

GİDEREK SEVMEYE BAŞLADIM

Berenciğim set ortamı nasıl gidiyor bize ondan bahsedebilir misin?

Bence çok iyi gidiyor çünkü ben böyle çalıştıkça, çalıştıkça çok sevmeye başladım bu seti.

Oyuncu olmak nereden aklına geldi?

Öncelikle ben size bir anlatayım izninizle. Şimdi ilk başta beni seçtiler baktım ki ben bu işi yapabilirim. Sonra bunu biraz sevdim dedim. Öyle işte alışa alışa geçti.

Mutlu musun peki ?

Çooook mutluyum…

DiZiDEKi AŞKIM…

Birlikte oynadığın ablaların ve abilerinle aran nasıl ve en çok kimi seviyorsun?

Herkesle aram çok iyi beni çok seviyorlar. Ama içlerinde en çok sevdiğim biri var. Gel, gel kulağına söyleyebilir miyim? Dizideki Fatih’i çok seviyorum (Ahmet Kayakesen) ama Miray teyzem (Seray Kaya)  duymasın…Sette bana çok yardımcı oluyorlar. Mesela ben unutuyorum sufle bekliyorum repliklerimi okumam için. Bazılarında da tak tak söylüyorum.

Eğitim alıyor musun oyuncu koçun var mı? 

Hayır almıyorum ve oyuncu koçum yok annem çalıştırıyor onun dışında dizideki oyunculardan öğreniyorum. Ve tabii ki çalışa çalışa anlıyorum ne yapmam gerektiğini.

Bu diziye nasıl dahil oldun?

Ajansa kayıtlıyım. İlk olarak iki tane reklam filminde oynadım. Sonra “Kocamın Ailesi” dizisinden  çağırdılar ben de kabul ettim.

Yoruluyor musun?

Dizi temposuna bir de sinema eklendiği için çok yoruluyorum ama oynamaktan keyif alıyorum.

beren-sli-2

Dizideki annen ile aran nasıl?

Ayyyy bazen kavga ediyoruz bazen bozuluyoruz anne kız böyleyiz. Ama gerçek hayatta da öyle annem ile ilişkim.

BİRKAÇ DİZİYİ TAKİP EDİYORUM

Başka neler yapmak hoşuna gidiyor?

En çok benim ne yapmak hoşuma gidiyor biliyor musun? Annemle birlikte oturup televizyon seyretmek oyun oynamaktan çok hoşlanıyorum.

Takip ettiğin izlediğin diziler var mı? 

Var… “Kiraz Mevsimi”ni, “O Hayat Benim”i takip ediyorum. Ayrıca en sevdiğim dizi “Lale Devri”ydi ama o bitti.  Bir de “Muhteşem Yüzyıl” vardı o da bitti.

iNGiLiZCEM YOK AMA YABANCI ŞARKILARI EZBERE BiLiYORUM

Peki başka hangi şarkıları seviyorsun?

Yabancı müzik dinliyorum. Gündemdeki bütün yabancı şarkıları İngilizcem olmadığı halde ezbere biliyorum.

Bu sene ödül aldın bildiğim kadarıyla…

Evet… Gelişim Üniversitesi’nden “En Beğenilen Kız Çocuğu” ödülü aldım. Çok mutlu oldum ama aynı gün ödülümü kırdım. Çok ağladım, çok üzüldüm. Hatta oradayken oldu. Adamın biri yanlışlıkla kolunu çarpıp kırdı.  Ama sonra onlar tekrar bana sete yenisini getirdiler.

POP STAR OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Peki ileri de oyunculuğu devam ettirmek istiyor musun?

Ama size çok komik bir şey söyleyeceğim. Aslında ben Pop Star olmayı düşünüyorum. Çünkü benim hayatım böyle geçti hep hayallerimdi bunlar. Ya da bebek doktoru olmak istiyorum.

beren-sli

GÜZEL TEPKİLER ALIYORUM

 Şöhretle aran nasıl? Okulda, sokakta seni görünce ne yapıyorlar?

Şimdi ben ilk başta sokakları anlatayım biri beni gördüğünde “aaaa bu kız Pelin mi?” diyorlar. Ben de evet diyorum. Sonra yanağımı çok sıkınca diyorum ki “lütfen benim yanağımı sıkmaz mısınız” diyorum onlar da anlıyor tabii. Ama güzel tepkiler alıyorum. Okulda da aynıları ama yanağımı sıkmıyorlar tepki veriyorlar. “aaa Beren gelmiş, aaaa dizideki kız gelmiş” diye beni strese sokuyorlar bir yandan.

AT BiNMEYi ÇOK SEViYORUM MiDiLLi AŞIĞIYIM

En sevdiğin çizgi filmler?

My Little Pony (midilli), Barbie, Pisi Kedi, Pepee, Caillou. Ama en çok My Little Pony (midilli) seviyorum hatta evimizde Pony (midilli) cenneti var. Pony’lerin (midilli) hepsine bayılıyorum. Nevresim takımlarım, pijamalarım Pony’li. O kadar çok seviyorum yani. Hatta gerçek hayatta bile at binmeyi çok seviyorum. Bütün enerjimi alıyor atlar benim.

ÖNCE TATİL YAPACAĞIM

En çok hangi yemeği seviyorsun?

En çok sarımsak ve soğana bayılıyorum. Gidelim şu arada soğan doğratalım yanına da ekmek koysunlar  yiyelim olur mu Edda ablacığım… Sette herkes alıştı bu durumuma “Beren yine mi soğan yedin” diyorlar. (gülüyoruz) Şimdi gidip yiyebilir miyiz? Hatta fotoğraflarım çekildikten sonra.

Reklamda varsın dizide varsın sinemada da oynamayı düşünüyor musun?

Ayyy senden yorulmuyor musun soru sormaktan ve konuşmaktan (gülüyoruz) Anam bir de başıma sinema filmi çıktı. Bir proje var ama henüz karar vermedik önce bir tatil yapacağım sonra karar vereceğim.

beren-sli-3

İŞİ BİLE BIRAKTI

Aslında siz Ankara’da yaşıyordunuz dimi…

Evet…Dizi için buraya geldim İstanbul’a yerleştik. Çok mutluyum burada olmaktan.

Baban ne iş yapıyor?

Makine Mühendisi Devlet Su İşlerinde…

Peki Annen?

İnsan Kaynakları Uzmanı. Ben üç yaşındayken annem işi bırakmak zorunda kaldı bana bakmak için.

Sahnede duygulanman gerektiğinde ne yapıyorsun?

Şarkım var onu açıyorlar dinliyorum ve o şekilde duygulanıyorum. Kayahan ve İpek Acar’ın söylediği bir şarkı var “ Cennet Kokulum”. O şarkı ile ağlıyorum. Şarkıyı kulaklıkla takıyorlar dinliyorum duygulanıyorum sonra gözlerimden yaş gelince kayıt diyorlar.

Son Dakika Haberleri