BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Haber 09:27 3 Ekim 2014

Postkolik, cebinizde ve kafenizde

Eylül Ce / SÖZCÜ HAYAT

 

“Bu sezon hangi yabancı diziler popüler, hangi dizinin yeni sezonu geliyor ya da gelmiyor; bu kış acaba hangi grupları İstanbul’da göreceğiz, grup elemanları ne alemde; acaba Instagram’da gözümden kaçan çılgın bir hesap olabilir mi; peki bu akıllı telefona ne yüklesem de biraz daha akıllansa, hangi uygulamayla hayatıma renk katabilirim?…”

 

Bu bahsettiklerimden birini bile düşünüyorsanız ihtiyacınız olan tek şey Postkolik! Hem de ücretsiz. Hemen şimdi telefonunuza ya da tabletinize indirebilir; internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ona ulaşmak sadece dokunmatik de değil üstelik, kahve içtiğiniz kafede rastlarsanız çekinmeden alın, masanıza koyun, yolda da okumaya devam edin, o da ücretsiz. Geçtiğimiz ay 20. sayısını eğlenceli bir parti ile kutlayan Postkolik’in, Ekim sayısı taze, sıcak çıktı, dokunulmayı ve sayfalarının çevrilmesini bekliyor.

 

postkolik-1

 

Şimdi Postkolik’in hikâyesini kendilerinden okuyoruz, dinleme vakti… Pınar Özbakır anlatıyor.

 

Postkolik’i kuran kadro, birinciblog.com’un yaratıcıları. Hepimiz restoranlara, kafelere, spor merkezlerine gidiyoruz. Uzun zamandır bu tip mekanlarda okunacak doğru düzgün bir şeyler olmadığını gözlemliyorduk. Dünyanın dört bir tarafında yaratıcı insanlar, gerçekten inanılmaz işlere imza atıyorlar. Sokak sanatı hiç olmadığı kadar popülerleşti. Tasarımda, modada, müzikte enteresan gelişmeler yaşanıyor. Postkolik, okuyucularına bu gelişmeleri aktarmak için kuruldu. İlk sayımızı Şubat 2013’te çıkardık. Ekim ayında 21. sayımızı…

 

“Dergimizi ücretsiz bir dergi olarak konumlandırdık.”

 

Günümüzün en temel gerçeği insanların artık diziye, filme, müziğe para vermek istemiyor oluşu. Biz ‘freepaper’ yayıncılığın daha da gelişeceğini düşündüğümüz için, dergimizi ücretsiz bir dergi olarak konumlandırdık.

 

postkolik-u2-2

 

Postkolik 15 bin adet basılıyor ve İstanbul’un her iki yakasındaki popüler noktalara dağıtılıyor. Şu an yaklaşık 700 noktadayız. Hedef kitlemizin olduğu her yerde varız. Tüm popüler kahve ve restoran zincirlerinde, spor merkezlerinde, müzik mağazaları ve sanat galerilerinde varız. Her geçen gün de dağıtım kanalımızı geliştiriyoruz. Bizden çok eski ücretsiz dergilerin bile, çok ilerisinde bir dağıtım ağına sahibiz.

 

“Postkolik ekibi kimler?”

 

Yazı işleri kadromuz 11 kişiden oluşuyor. Fakat bize yazan birçok da konuk isim var. Neredeyse her gün “Ben de bir şeyler yazabilir miyim?” tadında mail’ler alıyoruz. Zaten bu işe girişirken de hedefimiz buydu. Okuyucularımızla iletişim halinde olmak ve onları da bir şekilde Postkolik’e dahil etmeyi amaçlamıştık. İçeriğimizin dolu ve farklı olmasının nedeni ekibin önemli bir kısmının yurt dışında yaşıyor olması. Ben yılın büyük bölümünde Milano’dayım. Ahmet Vancouver’da yaşıyor ve oradan bize yazıyor. Hardwell röportajımızı yapan Bilgehan ise Amsterdam’da yaşıyor. Londra, New York ve Bosna Hersek’ten de yazan arkadaşlarımız var. Bu tabii bize müthiş bir zenginlik katıyor.

 

Tablet dergicilik hakkında…

 

Geleceğin tablette olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden tablet dergimize çok daha fazla ilgi gösteriyoruz. Normal dergimizin neredeyse iki katı kadar haber tablet dergimizde yer alıyor. Postkolik’in renkli içeriği zaten tablet dergiciliğine çok daha uygun. Doğru düzgün reklam yapmadan, kısa sürede, tamamen organik bir büyümeyle yaklaşık 20 bin download’a ulaştık. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Çok uzun olmayan bir gelecekte 100 binli rakamlara ulaşırız diye düşünüyorum.

 

Bu ayki Postkolik, 31 Ekim nedeniyle Cadılar Bayramı’na ithaf edilmiş ve herkesin merakla izlediği The Walking Dead kapaklarına taşınmış.

 

“Bu ay Postkolik’ten kan fışkıracak! Yürüyen ölülerin destanı tüm detaylarıyla Ekim sayımızda. Sadece bu da değil. Hazır Dracula Untold sinema salonlarına girmişken, en iyi 10 vampir filmine de göz attık. Yetmedi, katil bebek Annebelle’den yola çıkarak başta Chucky Abimiz olmak üzere sinemanın en korkunç 10 oyuncağını sayfalarımıza taşıdık. Tüm haberlerimiz kanlı değil tabii ki! Son dönemin trendi gizli barları, kaynağı New York’ta araştırırken, Capri Adası’na doğru güzel bir yolculuk da yaptık.”

 

Postkolik’in 21. sayısının konu başlıkları kısaca bu şekilde. Fakat içi çok daha dolu, kahveden modaya, yeni telefon uygulamalarından müziğe…

 

Ve site adresi: postkolik.com

Son Dakika Haberleri