BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Güzellik 09:56 14 Aralık 2015

Ünlülerin makyaj uzmanı Özge Cerrahoğlu’ndan kaş sırları

Bir gün herkes Özge Cerrahoğlu’yla tanışmalı! Bu isme dikkat edin; çünkü ileri de adını daha sık duyacaksınız… 23 yaşındaki makyaj ve kaş uzmanı Cerrahoğlu, şimdiden ünlü isimlerin dikkatini çekmeye başladı bile… 5 yıldır bu sektörde çalışan Özge, gencecik olmasına rağmen, sihirli ellere sahip… Yolumun tesadüflerle kesiştiği Özge Cerrahoğlu, bu zamana kadar birçok kişiyi makyajıyla güzelleştirmiş ve kaş tasarımlarıyla da kendilerini daha çok beğenmelerine yardımcı olmuş. Özge Ulusoy, Hande Yener, Ceyda Ateş gibi ünlü isimler kendilerini ona teslim ediyor. Ben de sizler için ilk olarak Özge’yle kaşa dair merak edilenleri konuştum. Doğru kaş bakımı, kaş kontürü, kaşı döken yanlışlar ve daha fazlası bu haberde!

BurcuÖZEN
bozen@sozcu.com.tr

özge

Foto: sosyal medya/Özge Cerrahoğlu Özge Ulusoy ile…

GÜZELLİK DÜNYASINA MAKYAJLA GİRDİ

Ünlü bir kozmetik firmasında makyaj yaparken, çok iyi kaş aldığının farkına varıyor; tabii müşteriye makyaj yaparken, bozuk kaş görünce dayanamadığını ve düzeltmesi gerektiğini düşünüyormuş. Tam anlamıyla bozuk kaş ‘gözüme batıyor’ diyor. Gelen müşterilerin kaşını düzeltirken, kendisini para karşılığı kaş alması tekliflerinde bulmuş ama tabii iş gereği etik olmadığı için kabul etmemiş ve kaş uzmanlarına yönlendirmeye başlamış.

Kaş uzmanı olan bir arkadaşı Özge’ye bu işi neden yapmadığını, bu işte çok iyi olduğunu, herkesin çok memnun olduğunu söylemiş. İşte Özge’de şimşekler o zaman çakmış ve çalıştığı yerden ayrılarak kendi işini yapmaya başlamış.

Makyaj yapmayı da çok seven Özge; kaş bambaşka bir şey diyor. Bu zamana kadar birçok insanın mutlu gününde imzası var. Ama her sabah aynaya baktığında kaşlarına dokunan müşterilerinin hayır duasını aldığını söylüyor. Çünkü yüze ifadeyi kaşlar verir, bakışları anlamlı kılar.

kaş

Özge Cerrahoğlu’nun uygulamalarından/ Kıl tekniğiyle kaş doldurma

DÖVME GİTTİ, KIL TEKNİĞİ GELDİ

Y kuşağından olanlar bilir; eskiden büyüklerimiz kaşlarına dövme yaptırırdı. Bu uygulama kaşın jiletle alınarak, kalıcı bir boyayla yeniden yapılma işlemiydi. Ancak şimdi ise tüm dünyanın uyguladığı kıl tekniği kaş doldurma yöntemi kullanılıyor. Böylece kaşlar hem daha belirgin, hem de daha doğal duruyor. Kıl tekniği ile doldurulan kaşlar ilk gün bile oldukça doğal, hem de 20-30 dakika kadar kısa bir sürede size dolgun kaşlar veriyor.

gizem

Foto: Sosyal medya/Özge Cerrahoğlu Gizem Hatipoğlu ile…

İşlem ne kadar sürüyor?

Kıl yönüne doğru çizim yapan Özge, kadınları kalemden kurtardıklarını ve makyajsız bile ‘hasta’ gibi görünmediklerini anlatıyor. Aynı zamanda en az 1 yıl kalan bu teknikte kimyasal değil, bitkisel boya kullanılıyor. Eskiden uygulanan yöntemlerde kullanılan kimyasal boyalar daha uzun kalsada, rengi solduğu için kızıllaşıyor veya yeşilleşiyor; yani renk değiştiriyor. Boya vücuttan atılamıyor; bitkisel de ise zamanla atıldığı için etkisi azalmaya başlıyor. Yeni trend kaş pigmentasyonu ile, kaşınızın rengindeki bir pigmentle boşluklar dolduruluyor. Yapıldıktan sonra vazelin sürerek, kaşlarınızı nemli tutmanız gerekiyor. Ayrıca 1 gün de su değdirmemeye özen göstermelisiniz.

Sarışın, esmer farketmiyor

Herkesin kaş rengine ve saç rengine uygun bir ton var. Makyajda ne kadar ton varsa; bu bitkisel kaş boyalarında da o kadar ton var. Ama Özge kaşların, saçlardan bir ton açık olması gerektiğini söylüyor. Yara izleri de bu yöntemle kapatılabiliyor.

Hamilelikte yapılmasını önermiyor ancak hamilelikten 1 ay gibi kısa bir sürede yaptırabilirsiniz. Emzirme döneminde de hiç bir zararı yok.

ceyda

Foto: Sosyal medya/ Özge Cerrahoğlu, Ceyda Ateş ile…

KADINLAR EN ÇOK NELERİ MERAK EDİYOR?

-Kaşlarım yüzüme uygun mu?

-Doğru mu?

-Sizce nasıl olmalı

YAPILAN EN BÜYÜK HATALAR

Doğru kaş, yüzünüze uygun olandır diyor Özge ve ekliyor: ”Başkalarının kaşlarını beğenip, kendilerine uygulatmak istiyorlar, bu en büyük hata…” Kaşı kişilerin yüzüne ve gözüne göre belirliyorlar. Doğru kaş gözün başladığı noktada başlayıp, gözün bittiği noktada da bitmeliymiş. Eğer gözün bittiği yerden uzun olursa; bakışınızı ve mesafenizi düşürüyor. Tabii gözün bitişinden daha aşağı doğru giden düşük kaşlar da surata, mutsuz bir fade veriyor. Buna göre önce bir çizim yapıyorlar sonra da en son yöntemle boşlukları dolduruyorlar.

KAŞIN MODASI OLMAZ

Özge, kaş trendleri diye bir şey yok diyor. Ona göre en güzeli doğala yakın bir görünüm elde etmek… ”Bugün düz kaş moda diye, öyle isteyenler; yarın kavis geri dönerse ne yapacaklar? Yüzüne, gözüne en uygun nasılsa öyle kullanılmalı. Ben kişinin kendisine uygun kıl yapısına ve yüz yapısına uygun bir model belirliyorum.”

hande

Foto: Sosyal medya/Özge Cerrahoğlu Hande Yener ile…

KAŞ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Özge, kullanılan yağlardan çok ‘kocakarı’ usüllerini tercih ediyor. Kendisi de, gençlik zamanında kaş mağduru olmuş ve dökülen yerlere, geçmişte saç kıran tedavisinde de kullanılan sarımsağı tercih etmiş. Kaş çıkartıyoruz vaadinde bulunan işletmelerinde bu yöntemi tercih ettiğini söylüyor.

KAŞI DÖKEN HATALAR

1. Sürekli boyamak (kalem, far, vs.)

2. Çıkan kaşı hemen aldırmak (Biraz çıkmasına izin verin)

3. İple kaş aldırmak

4. Kaşları ayda birden kısa sürede aldırmak

Son Dakika Haberleri